Інтерфакс-Україна
16:30 18.04.2021

Прем'єр Чехії обіцяє розсекретити матеріали про вибух на складі боєприпасів семирічної давнини

2 хв читати
Прем'єр Чехії обіцяє розсекретити матеріали про вибух на складі боєприпасів семирічної давнини

Влада Чехії розсекретить матеріали про вибух на складі боєприпасів, у причетності до якого підозрюють співробітників російських розвідслужб, заявив в інтерв'ю газеті "Лідове новини" чеський прем'єр Андрій Бабіш.

За його словами, спочатку в понеділок Кабінет Міністрів вивчить матеріали справи, зібрані Службою безпеки та інформації Чехії (BIS), і обговорить їх.

"Досьє обговорюватимуть в уряді в понеділок, тому що інші міністри його не бачили, і я хочу, щоб дані були розсекречені", - сказав Бабіш.

Він пообіцяв, що чехи потім отримають можливість ознайомитися з розсекреченими документами. "Громадськість зможе отримати уявлення про це", - зазначив глава уряду.

У відповідь на запитання, чи буде вжито додаткових заходів, він заявив, що вважає адекватною відповіддю вислання 18 російських дипломатів.

Також він додав, що вже поінформував союзників в Європейському Союзі і повідомив про справу голову Євроради Шарля Мішеля.

"Ми обов'язково поговоримо про це на наступному засіданні Ради", - додав Бабіш.

Як повідомлялося, чеська влада висилає з країни 18 дипломатів посольства РФ в Празі, пов'язаних з російською військовою розвідкою.

Пізніше стало відомо, що чеська поліція оголосила в розшук двох громадян РФ Олександра Петрова і Руслана Боширова.

"Україна підтримує дії Чеської Республіки у відповідь на підтверджену правоохоронцями причетність Росії до вибухів на складах озброєнь 2014 року, які призвели до людських жертв. Ми в Україні надто добре знаємо зловмисні методи РФ. Такі злочини не мають залишатися без покарання", - заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

Рішення чеського уряду підтримала низка європейських держав, зокрема, Велика Британія.

"Велика Британія повністю підтримує наших союзників в Чехії, які показали, наскільки далеко можуть зайти російські розвідслужби в спробі провести небезпечні і зловмисні операції в Європі... Ми як ніколи сповнені рішучості притягти до відповідальності винних у нападі в Солсбері і схвалюємо дії чеської влади, яка зробила те саме", - йдеться в заяві міністра закордонних справ Британії Домініка Рааба.

Крім того, чеська поліція оголосила в розшук двох громадян РФ Олександра Петрова і Руслана Боширова.

Поліція Чехії на своєму сайті опублікувала повідомлення, що справді розшукує двох осіб, які подорожували Чехією в 2014 році з паспортами на ім'я Олександра Петрова і Руслана Боширова. У повідомленні також зазначається, що вони використовували й інші паспорти - у одного був паспорт громадянина Таджикистану, а у другого - Молдови.

Пізніше перший віце-прем'єр Чехії Ян Гамачек, що тимчасово виконує обов'язки глави МЗС, заявив, що має намір порушити тему вибуху складу боєприпасів у Чехії в 2014 році, так звану "справу Врбетіце", на міністерській зустрічі ЄС.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Чернотицький залишається головою правління "Суспільне Мовлення" ще на чотири роки

Рада підтримала скасування спецпенсій прокурорам

ЗСУ в Бєлгородській області відтягують ворожі резерви з курського та харківського напрямків – нардеп Костенко

Єврокомісія завершує роботу над новими пропозиціями щодо лібералізації торгівлі між Україною та ЄС

На Харківщині ворожий дрон поцілив біля цивільної автівки, постраждало подружжя - прокуратура

Комітет Ради з нацбезпеки у вівторок розгляне законопроєкти про продовження строків дії воєнного стану та мобілізації - нардеп

Кабмін погодив призначення Олійника заступником голови Київської ОДА

УЗ повернула пропозиції партнерів до програми лояльності "Залізні друзі"

В Херсонській області знищено 2 станції РЕБ противника "Борисоглєбськ-2"

СБУ та Нацполіція проводять обшук в канцелярії Київської митрополії УПЦ МП – джерело

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА