15:10 10.02.2021

Україна досліджує аудіозапис, який вказує на те, що Іран міг збити літак "МАУ" невипадково

3 хв читати
Україна досліджує аудіозапис, який вказує на те, що Іран міг збити літак "МАУ" невипадково

Органи досудового розслідування та прокуратури України досліджують аудіозапис за ймовірної участі міністра закордонних справ Ірану Мохаммада Заріфа, який вказує на те, що Іран міг збити літак авіакомпанії "Міжнародні авіалінії України" невипадково, заявив заступник міністра закордонних справ України Євген Єнін.

"Сьогодні ЗМІ оприлюднили запис телефонної розмови за ймовірної участі міністра закордонних справ Ірану пана Заріфа. З самого ранку ми здійснили серію телефонних розмов з представниками органів досудового розслідування та прокуратури України, які перебувають на контакті з нашими іноземними колегами і координуватимуть зусилля із дослідження цього запису з метою встановлення його автентичності", - сказав Єнін у відеозверненні, поширеному МЗС України в середу.

Він запевнив, що українські слідчі та прокурори мають достатні знання та досвід роботи з перехопленнями, і розслідування авіакатастрофи MH-17 є яскравим цього прикладом.

"Ми обов'язково повідомимо вас про результати", - наголосив заступник глави МЗС.

Єнін відмітив, що ключовим для України є відновлення справедливості і встановлення правди.

"Ми встановимо, що сталося тієї ночі. Україна та світова спільнота не дозволять, щоб чиїсь інтереси - чи то нації, чи то окремих громадян - були вищі за людські життя, права людини та систему безпеки польотів. Для цього ми використовуватимемо всі наші можливості", - зазначив він.

Крім того, заступник міністра поінформував, що за декілька тижнів органи з безпеки авіації України висловлять свої коментарі до проекту технічного звіту, після чого Іран подасть його на розгляд Міжнародної організації цивільної авіації (ICAO).

"Я закликаю всіх, весь цивілізований світ уважно стежити за публікацією цього звіту та належним чином відреагувати на нього", - сказав він.

Єнін додав, що також триває трек кримінального розслідування, яке має розставити всі крапки над "i" щодо того, хто і за яких обставин збив літак.

"Україна разом із Канадою, Великою Британією, Швецією та Афганістаном, які є членами спільної координаційної групи, ніколи не допустять, щоб ця трагедія забулася і хтось вийшов сухим з води. Спільно ми доведемо цю справу до кінця, правда буде встановлена, а справедливість забезпечена", - запевнив він.

Раніше ЗМІ оприлюднили аудіозапис, на якому людина, яку джерела впізнають як міністра закордонних справ Ірану, обговорює можливість того, що знищення рейсу PS752 було умисним актом.

Пасажирський літак Boeing 737-800 авіакомпанії "МАУ", який мав виконати рейс PS752 за маршрутом Тегеран-Київ, був збитий у районі міжнародного аеропорту ім. Імама Хомейні в Тегерані відразу після зльоту рано-вранці 8 січня 2020 року. На борту перебували 167 пасажирів і дев'ять членів екіпажу. Усі вони загинули. Серед загиблих - 11 громадян України (зокрема дев’ять членів екіпажу), 82 громадянина Ірану, 63 - Канади, 10 - Швеції, 4 - Афганістану, по 3 - ФРН та Великої Британії. Іранська влада 11 січня визнала, що іранські військові помилково збили Boeing.

Пізніше командувач аерокосмічних сил Корпусу вартових Ісламської революції (КВІР) Амір Алі Хаджізаде заявив, що бере на себе всю відповідальність за аварію українського літака.

Наприкінці липня в Києві відбулися переговори з іранською стороною щодо виплати компенсацій за збитий літак "МАУ".

20 жовтня Україна та Іран завершили другий раунд переговорів щодо збитого літака "МАУ" поблизу Тегерана.

5 січня міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба повідомив, що Україна отримала від Ірану проект технічного звіту стосовно обставин катастрофи літака Boeing 737 української авіакомпанії "Міжнародні авіалінії України", яка сталася поблизу Тегерана 8 січня 2020 року.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА