Переважна більшість звернень громадян до кіберполіції у 2020 року стосувалася інтернет-шахрайства
За підсумками 2020 року понад 80% заяв про злочини, що надійшли до кіберполіції від громадян, стосувалися шахрайських операцій через інтернет.
"Протягом 2020 року до кіберполіції за формою зворотного зв'язку надійшла більше ніж 41 тис. звернень громадян, із них понад 80% - щодо шахрайств", - повідомляє прес-служба Національної поліції України в п'ятницю.
Співробітники Нацполіції назвали найбільш поширеними схемами аферистів продаж неіснуючих товарів, телефонні шахрайства та фішингові ресурси (інтернет-магазини).
"Минулого року кіберполіцейські у взаємодії з партнерами заблокували майже 30 тис. шахрайських інтернет-посилань і майже 9 тис. фінансових операцій зловмисників. Утім, шахраї завжди підлаштовуються під потреби суспільства і щоразу вигадують нові схеми злочинів", - зазначив керівник департаменту кіберполіції Олександр Гринчак.
Згідно зі статистикою, найчастіше зловмисники ошукували потерпілих, продаючи неіснуючі товари на платформах оголошень або в соцмережах. Як правило, в таких випадках аферисти вимагали передоплату за товар, проте після отримання грошей - блокували покупців.
У Нацполіції закликали громадян бути обачними під час покупок через інтернет-ресурси і телефонних розмов зі співробітниками фінансових установ.