18:11 22.12.2020

Майже 500 порушень прав людини на Донбасі зафіксовано у 2020 році - правозахисники

1 хв читати
Майже 500 порушень прав людини на Донбасі зафіксовано у 2020 році - правозахисники

Благодійна організація "Схід SOS" отримала у 2020 році 464 звернення про порушення прав людини в Луганській і Донецькій областях, повідомив координатор програм моніторингу БО "Схід SOS" Євген Васильєв.

"Від початку цього року наша організація отримала 464 звернення про порушення прав людини представниками силових структур у Луганській і Донецькій областях", - сказав Васильєв на онлайн-конференції, організованій Freedom House, у вівторок.

За його словами, березень і квітень були найбільш напруженими місяцями в плані порушень, оскільки в цей час в Україні було впроваджено карантин.

Організація отримала найбільше скарг на Національну поліцію України (29,6%). Також до "Схід SOS" надійшли скарги на Державну прикордонну службу України (19,7%), Збройні сили України (10,3%), Державну фіскальну службу (1,9%), Національну гвардію України (1,4%). Водночас 36,6% респондентів зазначили у відповіді пункт "інші".

"Інші" - це незаконні збройні формування, які підтримує РФ, або збройні групи, які не вдалося ідентифікувати в процесі розмови з людьми", - пояснив Васильєв.

З 464 отриманих звернень про порушення прав людини 100 надійшли з Донецької області, 84 - з Луганської області, 280 - з інших областей України, зокрема і з тимчасово окупованих територій України.

За словами Васильєва, місцями інцидентів порушення прав людини люди називали контрольні пункти в'їзду-виїзду, блокпости, непідконтрольну територію, місця позбавлення волі, відділення поліції.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Кількість жертв через удар по "Епіцентру" у Харкові зросла до шести

Кількість загиблих унаслідок удару по будгіпермаркету в Харкові зросла до п’яти

У рятувальних роботах на місці удару РФ по гіпермаркету в Харкові беруть участь шість екіпажів ТЧХУ

Генштаб: Кількість ворожих наступальних і штурмових дій зросла до 99, найбільше на куп'янському, покровському та курахівському напрямках

Унаслідок удару по центру Харкова постраждали 18 осіб, підліток у важкому стані

Президент Естонії: Найголовніше - зупинити російську військову машину

Кількість загиблих у результаті удару по будгіпермаркету в Харкові зросла до чотирьох

Кількість загиблих унаслідок удару по гіпермаркету в Харкові зросла до трьох

Кількість постраждалих унаслідок ударів по Харкову зросла до 54 людей

Глава МЗС Чехії після удару по Харкову: Не купуйтеся на кремлівські казки про мир

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА