Інтерфакс-Україна
07:53 29.11.2020

Китайський зонд "Чан'е-5" у неділю повинен здійснити посадку на Місяць

2 хв читати
Китайський зонд "Чан'е-5" у неділю повинен здійснити посадку на Місяць

Китайська автоматична місячна станція "Чан'е-5" у неділю ввечері повинна здійснити посадку на Місяць для збору зразків породи з природного супутника Землі.

Зонд здійснив посадку в районі Океану Бур у західній частині видимої сторони Місяця. До наступних завдань "Чан'е-5" входить збір близько 2 кг геологічної породи і доставка їх на Землю. Місія займе 23 дня.

Безпосередньо на поверхні Місяця апарат проведе не більше однієї місячної доби (14 земних днів) поки в районі посадки буде світло, оскільки апарат не обладнаний радіоізотопними нагрівачами, щоб витримати холодні місячні ночі. Екстремальні нічні температури можуть пошкодити електроніку Чан'е-5".

"Чан'е-5" був виведений на орбіту Землі ракетою-носієм "Чанчжен-5" ("Великий похід-5"), яка стартувала з космодрому Веньчан на острові Хайнань 23 листопада о 23:30.

Китайська автоматична станція вагою близько 8,2 тонн складається з чотирьох модулів, зокрема, призначених для посадки на Місяць, буріння поверхні на глибину до двох метрів і вилучення ґрунту, льотного модуля, що стартує з капсулою з вантажем з її поверхні для автоматичного стикування з орбітальним модулем, який, забравши капсулу, потім відправиться до Землі. Посадка апарату, що спускається з капсулою, планується 15-16 грудня на півночі Китаю в автономному районі Внутрішня Монголія.

У разі успіху Китай стане третьою країною в світі після Росії та США, яка зуміла доставити місячний реголіт на Землю і першої реалізувала такий проект з 1976 року. В межах місій радянських станцій "Місяць" у 1970-1976 роках на Землю було доставлено 326 г місячного грунту, а американські астронавти, що літали на Місяць в 1969-72 роках за програмою "Аполлон", привезли 391 г.

Китайську місію за місячними зразками планували ще в 2017 році, але відклали через відмову двигуна.

Минулого вівторка Національне управління США з аеронавтики і дослідження космічного простору (NASA) висловило надію, що Китай поділиться зі світовою спільнотою даними, зібраними під час місії на Місяць.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Попри зусилля DOGE, федеральні витрати США зросли на $154 млрд після інавгурації Трампа — ЗМІ

США і Україна провели напружені переговори щодо доступу до корисних копалин – ЗМІ

Спецпредставник США Келлог: Стаття в "Times" спотворює мої слова щодо розподілу зон відповідальності в Україні

Європа протягом кількох тижнів надасть Трампу план безпекових гарантій для України, сподівачись ними переконати Трампа – ЗМІ

У Нацгвардії пояснили, чому ім’я Кротевича зникло з указу про орден Богдана Хмельницького II ступеня

Речниця Білого дому: перебування Віткоффа в Росії є кроком до мирних переговорів

Андрій Єрмак провів розмову з радниками Президентів Франції та Прем'єр-міністра Великої Британії

Голови МЗС України та Естонії обговорили протидію російському тіньовому флоту

Сибіга провів переговори з міністрами десяти африканських країн на форумі в Анталії - МЗС

Посланник Трампа запропонував передати Росії частину територій України

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА