Польові шпиталі не вирішать проблему дефіциту реанімаційних ліжок для пацієнтів із COVID-19- KSE
Розгортання польових шпиталів для ковідних пацієнтів не вирішить проблему дефіциту реанімаційних ліжок для пацієнтів із COVID-19, вважає керівник Центру економіки охорони здоров'я KSE, екс-заступник міністра охорони здоров'я Павло Ковтонюк.
"В Україні вузьке місце - це саме ліжка з киснем та реанімаційні ліжка, тому залишається запитання, чи дасть змогу польовий шпиталь розвантажити реанімаційні ліжка", - сказав він під час онлайн-брифінгу в четвер.
Ковтонюк зазначив, що якщо розглядати польові шпиталі як можливість для розвантаження реанімаційних ліжок стаціонарних лікарень, "то для польових шпиталів необхідна закупівля реанімаційного та кисневого обладнання та, власне, медичний персонал, який вміє працювати на ньому".
"І те, й інше наразі в дефіциті в українських лікарнях. Ми, на основі проведеного аналізу міжнародного досвіду вважаємо, що доцільніше купувати обладнання для стаціонарних лікарень та підвищувати кваліфікацію медиків для роботи на ньому", - сказав він.
Експерт наголосив, що "досвід інших країн під час весняної хвилі поширення COVID-19 демонструє, що польові шпиталі можуть або допомогти ізолювати пацієнтів із легким та середнім перебігом COVID-19, або розвантажити лікарні, коли пацієнти вже не в загрозливих станах, але потребують спостереження лікарів".
"Висновок такий: польовий шпиталь не розвантажить реанімаційні ліжка для пацієнтів із COVID-19", - сказав він.
Як повідомлялося, на початку листопада міністр охорони здоров'я Максим Степанов повідомив, що мобільні шпиталі для пацієнтів із COVID-19 можуть бути розгорнуті в Києві, Донецькій та Одеській областях. Згідно з розрахунками, в мобільному шпиталі на 500 ліжок можуть працювати 1200 медпрацівників.