Інтерфакс-Україна
12:30 16.10.2020

Третина опитаних українців вірить розповідям, ніби коронавірус - розроблена в Китаї або США біологічна зброя

2 хв читати
Третина опитаних українців вірить розповідям, ніби коронавірус - розроблена в Китаї або США біологічна зброя

34% українців, які чули інформацію, що коронавірус - ця нібито біологічна зброя, розроблена в лабораторіях у Китаї або США, вважають її правдивою, свідчить дослідження соціологічної компанії InMind.

Згідно з результатами опитування, оприлюдненими на прес-конференції в п'ятницю в Києві, 81% респондентів від початку 2020 року зустрічали твердження, що коронавірус - це біологічна зброя, розроблена в лабораторіях у Китаї та/або США, 69% - що коронавірус нічим не відрізняється від грипу, 55% - що влада "кинула" населення і спеціально приховує правду, занижує дані про кількість випадків захворювання, 48% - що коронавірус є станом, який відбувається через упровадження технології 5G-інтернету, 45% - що вірус "розкрутили" ЗМІ, а насправді він не становить реальної загрози, 38% - що коронавірус придумали, щоб організувати "всесвітній електронний концтабір".

Далі в респондентів, які чули ці твердження, запитали, чи правда це, на їхню думку. Так, 34% опитаних відповіли, що вважають правдою, що коронавірус - це біологічна зброя, розроблена в лабораторіях в Китаї та/або США, 34% вважають правдою, що коронавірус нічим не відрізняється від грипу, 37% вважають правдою, що влада "кинула" населення і спеціально приховує правду, занижує дані про кількість випадків захворювання, 22% вважають правдою, що коронавірус є станом, який відбувається через упровадження технології 5G-інтернету, 33% вважають правдою, що вірус "розкрутили" ЗМІ, а насправді він не становить реальної загрози, 24% вважає правдою, що коронавірус придумали, щоб організувати "всесвітній електронний концтабір".

Загальнонаціональне дослідження провела соціологічна компанія InMind на замовлення міжнародної організації Internews, яка реалізує "контекстно-медійну програму в Україні" за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Опитування відбулося в липні-серпні 2020 року, проведено 4 тис. інтерв'ю, зокрема по 300 інтерв'ю у 12 областях: Київській, Вінницькій, Дніпропетровській, Донецькій, Запорізькій, Львівській, Миколаївській, Одеській, Полтавській, Сумській, Харківській і Херсонській областях. Репрезентативна частина - 1 630 інтерв'ю. Всі інтерв'ю проводилися в містах із населенням понад 50 тис. осіб. Похибка вибірки з імовірністю 0,95% не перевищує 2,5%.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Київ збільшить щомісячні доплати молодшому медперсоналу, а також лікарям-протезистам і їх асистентам, - Кличко

Гендиректор УЧХ та омбудсман обговорили підтримку постраждалим від війни

Флот Дунаю отримав другий збудований у Туреччині катер "Лоцман Чеберяков"

Українські та німецькі поліцейські затримали "вора в законі"

Площа українського контролю в Курській області зменшилась ще на 6 кв. км, стверджують DeepState, у Генштабі та ISW не підтверджують

РФ вкидає в інфопростір чергову хвилю фейків про використання Україною хімзброї в Курській області - ЦПД

Мінкультури підтвердило М1, М2, sweet.tv, УІК і "А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА" статус критично важливих

США вперше будуть відсутні на засіданні "Рамштайну" - ЗМІ

Затримано заступника директора навчального закладу на Сумщині, який "зливав" окупантам локації ЗСУ

Українська делегація прибуде до США наприкінці цього або на початку наступного тижня для обговорення угоди про корисні копалини - Бессент

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА