15:41 08.09.2020

НАБУ відкрило провадження щодо вердикту суду про стягнення з ПриватБанку $350 млн компаніям Суркісів

2 хв читати
НАБУ відкрило провадження щодо вердикту суду про стягнення з ПриватБанку $350 млн компаніям Суркісів

 Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) 4 вересня відкрило кримінальне провадження щодо вердикту Печерського райсуду Києва про стягнення з державного ПриватБанку (Київ) $350 млн на користь компаній братів Суркісів, повідомляється на сайті Ради громадського контролю НАБУ у вівторок.

"НАБУ 4 вересня відкрило кримінальне провадження №52020000000000566 за фактом незавершеного замаху на заволодіння майном ПриватБанку в особливо великих розмірах. Серед імовірних фігурантів справи - представники судової гілки влади, службові особи Державної виконавчої служби, співробітники шести англійських компаній, пов'язаних з олігархами Суркісами", - йдеться в повідомленні.

Як повідомлялося, 2 вересня Печерський райсуд Києва повністю задовольнив заяву компаній братів Суркісів щодо порядку виконання рішення суду від 2017 року про зобов'язання ПриватБанку обслуговувати їхні депозити, розміщені до націоналізації банку на рахунках його кіпрської філії, і цей порядок передбачає стягнення цих коштів на користь позивачів.

Загальна сума вимог до банку, визначена судом, становить $347,374 млн (із них майже $102 млн - відсотки, нараховані за ставкою 13% річних). Суд також санкціонував примусове списання коштів та (або) арешт майна ПриватБанку (Київ) у разі відмови виплачувати компаніям братів Суркісів зазначену суму.

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що уряд України не погоджується з ухваленою постановою Печерського райсуду Києва й оскаржить її в апеляційному суді.

Національний банк України також відреагував на рішення суду і наголосив, що продовжить захищати законність рішень про націоналізацію ПриватБанку. "Ми вважаємо, що рішення про конвертацію коштів пов'язаних з екс-власниками осіб у ПриватБанку у 2016 році (bail-in) було справедливим і адекватним, з огляду на витрачені державою кошти для порятунку ПриватБанку та фінансової системи (понад 155 млрд грн - ІФ)", - зазначав центробанк.

За даними джерела агентства "Інтерфакс-Україна", Мінфін готує апеляційну скаргу на відповідне рішення судді Вовка, планує подати її до 9 вересня.

Крім того, Мін’юст ініціював законопроект №4064 з метою запобігання стягненню $350 млн з ПриватБанку на користь компаній Суркісів, який нардеп Юрій Камельчук (фракція "Слуга народу") зареєстрував 7 серпня у Верховній Раді. Пропонується при виконанні судового рішення про забезпечення позову заборонити вживати заходів щодо стягнення коштів або звернення стягнення на майно боржника, крім накладення арешту.

Згідно з позицією ПриватБанку, відповідні договори компаній Суркісів на сьогодні вважаються виконаними, оскільки у 2016 році під час націоналізації банку вони були обміняні на акції додаткової емісії.

Наприкінці 2016 року під час націоналізації ПриватБанку грошові кошти, розміщені сім'єю Суркісів та їхніми компаніями на депозитних рахунках ПриватБанку і його філій, потрапили під процедуру bail-in, оскільки Суркісів було визнано пов'язаними з ПриватБанком особами.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Чисельність населення на підконтрольній території України сягає близько 31,5 млн людей

Міноборони створило ДП "Цифрова Армія" для допомоги військовим, цивільним і бізнесу

Кількість постраждали внаслідок ворожого обстрілу Херсону 24 лютого зросла до шести осіб

Франція пропонує Європі розширити свій ядерний щит, розмістивши ядерну зброю в Німеччині

Якщо перемир'я не буде дотримано, це буде найкращим доказом несерйозності Росії – Макрон

Через нічний ворожий авіаудар по Дергачах постраждали 4 жінки – Синєгубов

Окупанти обстріляли дев'ять населених пунктів Запорізької області

Зустрічі Трампа з Зеленським та Путіним відбудуться "дуже скоро" – Білий дім

Внаслідок ворожих обстрілів Херсонщини загинули дві людини, ще дві постраждали - Прокудін

Війська РФ за добу втратили 1300 осіб та 140 од. техніки - Генштаб

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА