20:09 04.09.2020

Глава Мін'юсту просить надтерміново ухвалити закон для запобігання стягненню 10 млрд грн із ПриватБанку на користь Суркісів

4 хв читати
Глава Мін'юсту просить надтерміново ухвалити закон для запобігання стягненню 10 млрд грн із ПриватБанку на користь Суркісів

Глава Міністерства юстиції просить Верховну Раду надтерміново ухвалити закон для запобігання стягненню 10 млрд грн із державного ПриватБанку (Київ) на користь компаній братів Суркісів.

"Судові рішення є обов'язковими до виконання. Очікувати на розгляд апеляції/касації - довго... Шановні народні депутати, будь ласка, підпишіть, зареєструйте та підтримайте законопроект у якомога стисліші строки. У нас лік іде навіть не на дні, а на години", - написав міністр юстиції Денис Малюська у Facebook у п'ятницю.

Згідно з текстом законопроекту "Про виконавче провадження (щодо недопущення зловживання забезпеченням позову)", який Малюська розмістив у Facebook, Мін'юст пропонує заборонити під час виконання судового рішення про забезпечення позову вживати заходів щодо стягнення коштів або щодо звернення стягнення на майно боржника, крім накладання арешту.

"Мова йде не просто про гроші ПриватБанку (хоча це теж важливо). ПриватБанк щорічно сплачує дивіденди, і розмір їх більший, аніж 10 мільярдів(грн - ІФ). Тому відібрати 10 мільярдів (грн - ІФ) у Привату – це відібрати їх у медиків, освітян та пенсіонерів, які фінансуються з бюджету", - написав міністр.

Як повідомлялося, 4 вересня голова Верховної Ради Дмитро Разумков закрив пленарне засідання. Згідно з календарним планом роботи 4-ї сесії парламенту, наступного тижня депутати працюють у комітетах, комісіях і фракціях, з 15 до 18 вересня працюватимуть у пленарному режимі.

Печерський райсуд Києва пізно ввечері 2 вересня повністю задовольнив заяву компаній братів Суркісів про порядок виконання рішення суду від 2017 року щодо зобов'язання ПриватБанку обслуговувати їхні депозити, розмішені до націоналізації банку на його рахунках кіпрської філії. Загальна сума вимог до банку, визначена судом, становить $347,374 млн (з них майже $102 млн - відсотки, нараховані за ставкою 13% річних).

"З точки зору закону в задоволенні заяви мало б бути відмовлено, власне, цього ми очікуємо від справедливого і розумного, зваженого суду... Дивні дуже вимоги позивачів, я сказав би... за межами здорового глузду, позбавлені будь-якого процедурного обґрунтування, тому сам розгляд трохи нагадує твори Кафки", - зазначав раніше Малюська.

У свою чергу прем'єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що уряд України не погоджується з ухваленою у вівторок постановою Печерського райсуду Києва й оскаржить її в апеляційному суді.

Національний банк України (НБУ) також відреагував на рішення суду і наголосив, що він продовжить захищати законність рішень про націоналізацію ПриватБанку. "Ми вважаємо, що рішення про конвертацію коштів пов’язаних із екс-власниками осіб у ПриватБанку у 2016 році (bail-in) було справедливим та адекватним, зважаючи на витрачені державою кошти для порятунку ПриватБанку та фінансової системи (понад 155 млрд грн)", - зазначалося у повідомленні.

Згідно з позицією ПриватБанку, відповідні договори офшорів Суркісів на сьогодні вважаються виконаними, оскільки у 2016 році під час проведення націоналізації вони були обміняні на акції додаткової емісії як депозити пов'язаних із банком осіб.

Наприкінці 2016 року під час націоналізації банку грошові кошти, розміщені сім'єю Суркісів та їхніми компаніями на депозитних рахунках ПриватБанку та його філій, потрапили під процедуру bail-in, оскільки Суркісів було визнано пов'язаними з ПриватБанком особами.

Печерський райсуд Києва 9 лютого 2017 року своїм рішенням за позовом компаній Суркісів зобов'язав ПриватБанк виконувати умови депозитних договорів, укладених кіпрською філією банку з відповідними компаніями. Спроба Кабміну оскаржити цей вердикт в апеляційному суді не увінчалася успіхом. У свою чергу ПриватБанк подав касаційну скаргу, розгляду якої, за словами юррадника банку Пожидаєва, поки що не призначено.

Поки ж 15 квітня 2020 року Київський апеляційний суд відхилив апеляцію держвиконавця, залишивши в силі роз'яснення судді Підпалого рішення 2017 року у вигляді зобов'язання ПриватБанку компенсувати компаніям Суркісів $250 млн.

На підставі рішення судді Підпалого одразу шість британських компаній-стягувачів 28 квітня 2020 року окремо звернулися до ДВС із заявою про його примусове виконання, а 29 квітня ДВС Печерського району відкрила виконавче провадження і направила відповідне повідомлення боржнику.

За словами прес-служби ПриватБанку, станом на початок червня 2020 року держвиконавець наклала на банк два штрафи розміром приблизно 5 тис. грн і 10 тис. грн за невиконання рішення і передала матеріали до Печерського райвідділу Нацполіції для відкриття кримінального провадження. У банку наголошували, що після скерування матеріалів до правоохоронних органів суддя Сергій Вовк не мав права відновлювати виконавчих проваджень.

Печерський районний суд Києва своїм рішенням від 2 вересня також санкціонував примусове списання коштів і (або) арешт майна державного ПриватБанку (Київ) у разі відмови виплачувати компаніям братів Суркісів визначену судом суму.

Як уточнив агентству "Інтерфакс-Україна" юридичний радник ПриватБанку Андрій Пожидаєв, загальний розмір вимог компаній становить $347,374 млн.

3 вересня 2020 року Печерський райсуд Києва відновив виконавче провадження за заявою двох компаній братів Суркісів про стягнення з державного ПриватБанку на користь останніх $164,5 млн.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Насіров вийшов під заставу в 55 млн грн

Шмигаль обговорив із делегацією Сенату Польщі військову підтримку, санкції проти РФ і конфіскацію російських активів

Суд ООН наказав Ізраїлю негайно зупинити операцію в Рафасі

Охоронця харківського магазину засуджено до 5 років в'язниці за коригування ударів РФ по місту - прокуратура

ЗСУ ставлять за мету широке впровадження ШІ - заступник головнокомандувача

Бронювання за списками, які надійшли на погодження до Генштабу ЗСУ до 10 травня, здійснюється за погодженням Генштабу - Кабмін

У Києві на станціях метро тимчасово недоступна оплата проїзду банківською карткою - КМДА

Росіяни протягом дня значно активізувалися на краматорському напрямку - Генштаб ЗСУ

Після ракетної атаки в Кропивницькому районі без постраждалих і руйнувань - попередні дані ОВА

Під час наступу на Вовчанськ РФ задіяла підрозділи "Африканського корпусу" - британська розвідка

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА