21:07 25.07.2020

Туреччина визнала ворожою реакцію Греції на мусульманську молитву в соборі Святої Софії

3 хв читати
Туреччина визнала ворожою реакцію Греції на мусульманську молитву в соборі Святої Софії

Туреччина в суботу розкритикувала реакцію Греції на першу за 90 років мусульманську молитву в соборі Святої Софії, яку турецьке керівництво оголосило мечеттю, повідомили західні і турецькі ЗМІ.

За словами представника міністерства закордонних справ Туреччини Хамі Аксоя, реакція Афін на молитву в соборі Святої Софії "ще раз показала ворожість Греції стосовно ісламу і Туреччини".

На думку Анкари, керівництво Греції провокує грецьку громадськість на ворожість стосовно Туреччини. Аксой назвав греків "зіпсованими дітьми Європи, які не можуть прийняти повторної поразки в Ая-Софії".

МЗС Греції у відповідь на ці слова випустив коментар, в якому обвинуватив Туреччину в релігійному фанатизмі.

"Міжнародне співтовариство 21 століття шоковане наглядом за релігійним і націоналістичним фанатичним сумбуром у сучасній Туреччині", - цитує заяву грецька газета "Катімеріні".

Прем'єр Греції Кіріакос Міцотакіс напередодні заявив, що мусульманська молитва в соборі Святої Софії - "не показник сили, а доказ слабкості" Туреччини.

Напередодні в соборі відбулася перша з 1934 року колективна мусульманська молитва, в якій взяв участь президент країни Реджеп Ердоган.

Собор Святої Софії був побудований за часів Візантійської імперії і вважається однією з найбільш визначних пам'яток візантійської культури та архітектури. За часів Візантії він був розташований у центрі Константинополя поряд з імператорським палацом. Тривалий час собор був найбільшим храмом у християнському світі - до зведення собору Святого Петра в Римі.

У 1453 році місто захопили османи й перетворили собор на мечеть. Він залишався мечеттю кілька століть до того, як засновник нинішньої Туреччини Кемаль Ататюрк зробив його музеєм у 1935 році. У липні 2020 року президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган підписав указ про зміну статусу собору й оголосив його мечеттю. Це рішення розкритикували у всьому світі. 6 липня патріарх Московський і всієї Русі Кирило виступив зі спеціальною заявою, в якій закликав зберегти музейний статус собору Святої Софії. Глава Католицької церкви, Папа Римський Франциск засудив рішення Анкари. "Я думаю про Святу Софію, і я надзвичайно засмучений", - сказав понтифік на месі у Ватикані.

У Вашингтоні закликали зберегти доступ до Святої Софії для вірян усіх релігій і засудили той факт, що Туреччина не надає значення думці меншин у своїй країні. У ЄС також висловили обурення та розчарування перетворенням собору Святої Софії на мечеть. Глава дипломатії ЄС Жозеп Боррель заявляв, що рішення Туреччини зробити комплекс Святої Софії в Стамбулі мечеттю відродить розбіжності в релігійних спільнотах і підірве зусилля до діалогу, які робить Євросоюз.

У ЮНЕСКО висловили жаль у зв'язку з рішенням турецької влади змінити статус собору з музейного на об'єкт релігійного культу. З 1985 року собор включений до списку Світової спадщини ЮНЕСКО. У Туреччині у відповідь на критику заявили, що це внутрішня справа країни, яка не стосується інших держав, і Анкара в цьому питанні не має наміру орієнтуватися на їхню думку.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Росіяни обстріляли Херсон, двоє людей загинули

Боррель: Нам потрібно посилити санкції проти тіньового флоту РФ

ВР пропонують ухвалити зміни до законодавства, що поліпшують регулювання у сфері медіа

Гендиректор "ДОТ": Закупівлі дронів для ЗСУ мають намір завести в DOT-Chain, це буде як "електронний супермаркет", де покупці - бригади

Шмигаль обговорив із делегацією парламенту Канади ситуацію на фронті та стан енергетичної системи України

Київ відкидає обвинувачення в нібито причетності України до постачання БПЛА повстанцям у Малі

Зеленський представить План перемоги на засіданні Європейської ради - Боррель

Зеленський: На сьогодні є вже мільйон дронів, які були закуплені за держрахунок і поставлені на фронт

Зеленський заявляє про фактичне включення Північної Кореї у війну

Цього тижня представимо всім партнерам у Європі нашу стратегію примусу РФ до справедливого завершення цієї війни

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА