12:14 18.07.2019

До незаконних схем із використанням ОВДП можуть бути причетні нардепи - Труба

2 хв читати
До незаконних схем із використанням ОВДП можуть бути причетні нардепи - Труба

Директор Державного бюро розслідувань (ДБР) Роман Труба заявляє, що сума збитків від незаконних схем з використанням облігацій внутрішньої держпозики (ОВДП) становить десятки мільйонів доларів.

"Наразі у нас є інформація про розкрадання і зловживання при відчуженні та купівлі державних облігацій. За попередніми даними, сума збитків становить десятки мільйонів доларів, і до цієї схеми також причетні народні депутати України", - розповів Труба на засіданні Національної ради з питань антикорупційної політики під головуванням президента України в четвер у Києві.

За його словами, наразі кримінальне провадження перебуває на початковій стадії.

"Обіцяю, що найближчим часом суспільство, фахівці почують про наші результати в цих провадженнях", - додав він.

Як повідомлялося, СБУ в жовтні 2018 року провела серію обшуків у офісах низки профучасників фондового ринку та за місцем проживання їхніх посадових осіб. За твердженням слідчого, посадові особи АБ "Укргазбанк", АТ "Альфа-Банк" і АТ "Банк "Альянс" у змові з посадовими особами ПАТ "Фондова біржа ПФТС, ПАТ "Українська біржа", ТОВ "Універ Капітал", ТОВ "КУА "Універ Менеджмент", ТОВ "І-Інвест", ПрАТ "Майстер Брок", ТОВ "Навігатор-інвест", ПрАТ "Інвестиційна фінансова компанія "Арт Капітал" (усі - Київ), а також із кіпрськими компаніями Opexier Limited та Greencliff Enterprises Limited і фізичними особами в 2017-2018 рр. здійснили операції купівлі-продажу ОВДП у режимі так званого групового звіту з метою приховання понад 86 млн грн незаконного походження.

На початку березня цього року Нацбанк заявив про поширення в країні схеми, особливо серед громадських діячів та пов'язаних із ними осіб з отримання інвестиційного прибутку з метою штучного формування доходів для подальшої їх легалізації під час декларування. Регулятор зазначив, що мова йде про так звані "циклічні операції", особливістю яких є купівля та продаж одних і тих самих ОВДП протягом короткого проміжку часу, зокрема одного робочого дня.

Нацбанк рекомендував банкам приділяти особливу увагу моніторингу подібних фінансових операцій, зокрема ОВДП, номінованих в іноземній валюті, характер яких може свідчити про легалізацію "брудних" грошей.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Суд засудив до 6 років ув'язнення ексголову слідчого управління Генпрокуратури Щербину за підбурювання до давання хабара ексдиректору ДБР - САП

Кабмін дозволив бронювати весь персонал сертифікованих протимінних операторів

ПП "Нижанковичі-Мальховичі" на польсько-українському кордоні повноцінно запрацює до кінця року

Держмитниця спростувала інформацію про відмову заводити контейнеровоз в Одеський порт через повільність митників

Зеленський разом із Сирським і Гнатовим прибули на Донеччину

Обмін військовополоненими вперше відбувся за участю представників російського офісу уповноваженого з прав людини - Лубінець

У Польщі українці з 2022 р. створили близько 8 тис. ТОВ і ще 50 тис. людей займаються приватним підприємництвом

Розпочалася реєстрація електронних кабінетів для вступників на основі 9 класів до закладів фахової передвищої освіти - Міносвіти

СБУ затримала ворожого інформатора, який готував ракетні удари РФ по Буковині

Головним пріоритетом можливого другого терміну Трампа буде якнайшвидше закінчення війни між РФ і Україною - ЗМІ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА