09:59 10.07.2019

Радіаційний фон у затонулого в Норвезькому морі радянського підводного човна "Комсомолець" різко перевищує норму

1 хв читати

Норвезькі фахівці, що перебувають на борту дослідницького судна G.O. Sars, встановили, що на затонулому в 1980-ті роки радянському підводному човні К-278 "Комсомолець" відбувається більш сильний витік радіації, ніж вважалося досі, повідомляє норвезький телеканал ТV2.

У повідомленні телеканалу зазначається, що, згідно з отриманими даними, рівень радіації в одному зі зразків води, взятих із вентиляційної труби затонулого підводного човна, в 100 тис. разів перевищував рівень радіації в чистій морській воді.

"Це попередні результати. Ми більш ретельно дослідимо ці зразки, коли повернемося з експедиції", - повідомила телеканалу голова експедиції Гільда Еліза Гельдал.

Вона зазначила, що витік радіації не становить загрози рибальству в цьому районі.

Гельдал додала, що не здивована такими результатами, оскільки російська експедиція 2007 року також виявила витік радіації з затонулого підводного човна.

При цьому в повідомленні телеканалу зазначається, що рівень радіації, зафіксований екіпажем G.O. Sars, перевищує показники, зазначені раніше російськими вченими.

К-278 "Комсомолець" - радянський атомний підводний човен 3-го покоління, затонув 7 квітня 1989 року під час повернення з бойової служби. З 69 членів екіпажу загинули 42 людини.

Реактор човна був заглушений, проте в торпедних апаратах перебувають ракето-торпеди з ядерною бойовою частиною.

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА