Інтерфакс-Україна
19:20 17.05.2019

Затримка виплат членських внесків підриває роботу комітетів ООН

2 хв читати
Затримка виплат членських внесків підриває роботу комітетів ООН

Несвоєчасна виплата країнами-членами ООН членських внесків негативно впливає на функціонування комітетів організації, які стежать за дотриманням низки міжнародних договорів у сфері прав людини, повідомляють у п'ятницю західні ЗМІ.

"Дефіцит бюджету ООН серйозно підриває роботу органів, що стежать за дотриманням прав людини", - наводять ЗМІ слова деяких незалежних експертів.

У свою чергу голова комітету ООН проти тортур Єнс Модвіг заявив журналістам у Женеві, що деякі країни затримали виплату своїх внесків у ООН, що призвело до "гострої кризи з грошовими коштами".

За його словами, наприкінці квітня голови комітетів отримали лист від верховного комісара ООН із прав людини Мішель Бачелет, в якому йшлося про брак коштів для роботи комітетів. При цьому комісар зазначила, що шість комітетів можуть скасувати останню сесію в цьому році через важку фінансову ситуацію.

Модвіг попередив про серйозні наслідки нестачі фінансових коштів для ООН. Зокрема, може йтися про необхідність тимчасово зупинити перевірку доповідей держав-учасників і відкласти розслідування скарг на катування, викрадення та інші серйозні порушення прав людини.

Розмір внеску кожної країни до регулярного бюджету ООН обчислюється у відсотках від загальних витрат організації.

Шкалу внесків до бюджету ООН кожні три роки визначає Генасамблея ООН, і до основи цієї шкали покладено принцип платоспроможності держав. Згідно з чинною шкалою, США оплачують 22% регулярного бюджету ООН, Японія - майже 10%, Німеччина - трохи більше ніж 7% відсотків, Китай - 7,9%, Росія - 3,088%.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Двосторонню зустріч Зеленського й Трампа перенесли на три години раніше – Білий дім

Українська делегація на чолі з Зеленським прибула до Флориди на зустріч із Трампом

Фінансова підтримка з боку Канади включає гарантії для МФІ і відстрочення платежів за боргом України

"Київтеплоенерго" розгорнуло мобільні пересувні котельні для обігріву київських лікарень - КМДА

Ворожий БпЛА спричинив пожежу в житловому будинку в Одесі - ОВА

Зеленський анонсував наступну розмову з партнерами після переговорів з Трампом

Сили оборони відбили з початку доби 117 ворожих атак - Генштаб

Генштаб спростував інформацію про захоплення ворогом Гуляйполя й Мирнограда і половини Костянтинівки

Волонтери УЧХ працювали на п’яти локаціях у Києві після ракетно-дронової атаки РФ

Зеленський обговорив із європейськими лідерами ключові документи, які будуть обговорюватися з Трампом

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА