14:42 11.03.2019

Позивачі у справі про "Скіфське золото" не мають жодного стосунку до українських музеїв, які існували до окупації Криму - Мін'юст України

3 хв читати
Позивачі у справі про "Скіфське золото" не мають жодного стосунку до українських музеїв, які існували до окупації Криму - Мін'юст України

 У Міністерстві юстиції України заявляють, що зареєстровані за російським законодавством так звані "російські кримські музеї", які є позивачами у справі про повернення до України експонатів виставки "Крим. Золотий острів у Чорному морі" (так зване "Скіфське золото"), не мають жодного стосунку до тих правовідносин, за якими артефакти були передані до Нідерландів.

"Це, в нашому розумінні, неналежний позивач, на що ми одразу звернули увагу суду. Особлива цинічність позиції представників так званих кримських музеїв полягає в тому, що вони в своїх доводах покладаються на українське законодавство і вважають, що саме за українським законодавством вони мають право на зберігання цих об'єктів", - цитує прес-служба Мін'юсту заступника міністра Сергія Пєтухова.

За словами заступника міністра, позивачі у справі, що представляють позицію Росії, вже не є юридичними особами.

"Вони є фантомними юридичними особами, які існують лише на папері та лише для цілей цього процесу. Фактично, вони не мають відношення до українських музеїв, які існували до моменту окупації Криму", - наголошує С.Пєтухов.

На його думку, вимоги позивачів суперечать положенням міжнародного права, зокрема конвенції ЮНЕСКО про заходи, спрямовані на заборону і запобігання незаконному ввезенню, вивезенню та передання права власності на культурні цінності 1970 року, і з положеннями українського законодавства, що закріплює право власності держави на спірні музейні об'єкти .

Як повідомлялося, виставка "Крим - золотий острів у Чорному морі" в музеї Алларда Пірсона була сформована з колекцій п'яти музеїв, один з яких розташований у Києві, чотири - в Криму. Оскільки Нідерланди не визнали російської анексії Криму, що відбулася після відкриття виставки, виникло питання про те, кому повертати колекцію.

За словами міністра юстиції України Павла Петренка, на території Королівства Нідерланди зберігаються понад 565 музейних предметів колекції "Крим. Золотий острів у Чорному морі" з Музейного фонду України. Переважно це археологічні знахідки. Страхова вартість колекції - 10 млн євро.

У Мінкультури РФ 10 вересня 2014 року сторони заявили, що експонати "Скіфського золота" з київських музеїв необхідно повернули до Києва, предмети з кримських музеїв залишаються в Голландії після спільної виставки в амстердамському музеї.

Офіційна позиція України - "експонати не можуть повернути на окуповану територію, яка тимчасово перебуває не під українським контролем, їх треба передати безпосередньо державі Україна".

На початку грудня 2016 року Печерський райсуд Києва наклав арешт на музейні експонати виставки "Крим - золотий острів у Чорному морі", а до Інтерполу передано документи для оголошення арештованого майна в міжнародний розшук.

14 грудня 2016 року Окружний адміністративний суд Амстердама прийняв рішення про те, що експонати кримських музеїв з колекції "Крим - золотий острів у Чорному морі" (так зване "Скіфське золото") необхідно повернути до України.

В Апеляційному суді Амстердама 11 березня 2019 р. починаються слухання справи щодо повернення до України "скіфського золота".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Зеленський: Україна ніколи не говорила, що Китай наш ворог - Китай міг би нам допомогти

Кількість бойових зіткнень на фронті зросла до 70 - Генштаб ЗСУ

Зеленський: Щойно Бразилія і Китай приєднаються до тих принципів, які сьогодні нас усіх об'єднали, ми будемо раді чути їхні думки

Одним меседжем Путін помножив на нуль усе, що він до цього говорив про реальне бажання закінчити війну, - Зеленський

Президент Єврокомісії: коли РФ скаже, що готова до миру, спираючись на статут ООН, тоді настане час включити її в мирний процес

Ми передамо наступним поколінням ефективний механізм імплементації статуту ООН - Зеленський

Прем'єр Канади: Україна - це одна з передових ліній битви в усьому світі, ми всі маємо бути єдині

Україна розпочала переговори з низкою країн, які висловили зацікавленість у проведенні другого саміту миру - Зеленський

Зеленський: ми узгодили роботу після Саміту миру на технічному рівні - на рівні радників і міністрів держав у форматі спеціальних зустрічей

ОАЕ продовжують підтримувати зв'язок з усіма сторонами війни в Україні та наголошують на необхідності участі РФ у таких зусиллях, як Саміт миру

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА