Інтерфакс-Україна
10:28 17.03.2025

Мін'юст і Мінцифри працюють над ідеєю Електронного архіву

2 хв читати
Мін'юст і Мінцифри працюють над ідеєю Електронного архіву

Міністерство юстиції разом з Міністерством цифрової трансформації України працюють над ідеєю Електронного архіву, повідомила заступниця міністра юстиції Вікторія Васильчук.

"Ми з Міністерством цифрової трансформації працюємо над ідеєю Електронного архіву. І це не просто ідея-забаганка, це настільки вимога часу, що, можливо, ми будемо рухати цей процес дещо швидше. Ідея цифрового архіву полягає в тому, що чимало документів створюється в електронній формі і в паперовому форматі не існують. Поки вони зберігається в державному органі, вони знаходиться на наших серверах, але коли його потрібно передати, постає питання в якій формі? Зараз це виглядає абсолютно смішно, тому що ми роздруковуємо ці електронні документи і в паперовому вигляді їх передаємо на зберігання в архів", - сказала Васильчук в ексклюзивному інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

За її словами, у зв'язку з цим міністерства активно обговорюють як формування Електронного архіву, так і можливу відмову від паперових документів, в тих питаннях, де в них точно немає потреби.

Що стосується створення Державного реєстру національних архівних інформаційних ресурсів, Васильчук розповіла, що Державна архівна служба уже розробила технічне завдання, яке погоджене Мінцифри і відповідними службами, але на даному етапі йде робота над пошуком коштів для реалізації.

"Це амбітний проєкт Укрдержархіву, вони хочуть зациклити весь пошук і зробити можливість міжархівного пошуку. Тобто, це система, яка буде об'єднувати всі архіви, що дасть можливість користувачу здійснювати кросархівний пошук документів. Ми готові розвиватися далі і об'єднувати це в одну величезну систему", - розповіла заступниця міністра.

В свою чергу, голова Державної архівної служби України Анатолій Хромов, відповідаючи на питання, скільки архівних установ уже інтегрувалися в пілотний Єдиний портал доступу до оцифрованих архівів, розповів, що зараз там представлено понад 11 мільйонів цифрових копій з 9 різних колекцій.

"Це як окремі архіви, так і тематичні колекції, навіть частина документів, які не знаходяться в Україні, а є представленням так званих діаспорних архівів, зокрема, в Італії по Західноукраїнській Народній Республіки. З іншого боку, ті архіви, які зараз не долучені до цього проєкту, мають можливість виставляти свої цифрові знімки або на власних вебсайтах, якщо є ресурс, або на сайтах партнерів. Це наша вимога до всіх, хто допомагає нам оцифровувати, щоб вони створювали доступ у себе на платформі", - зазначив він в інтерв'ю "Інтерфакс-Україна".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Рубіо про атаку РФ на Суми: Це трагічне нагадування, чому Трамп витрачає стільки часу і зусиль на досягнення миру

Увечері неділі ЗС РФ знову скинули вибухівку з БпЛА по мешканцю Херсонщини – ОВА

Зеленський подякував лідерам за підтримку України, але наголосив на відсутності достатнього тиску на РФ

УЧХ надає першу психологічну допомогу постраждалим від ракетного удару РФ по Сумам

Зеленський про атаку Сум: Цієї п'ятниці минув рівно місяць як РФ відкинула пропозицію США про повне і безумовне припинення вогню

Президентка Єврокомісії про атаку Сум: Європа продовжуватиме чинити тиск на РФ, поки не настане справедливий мир на умовах України

Унаслідок артобстрілу окупантів постраждав мешканець Запорізького району

Президент Словаччини закликав міжнародне товариство докласти дипломатичних зусиль і тиску, щоб зупинити РФ

Кількість жертв російських атак у Херсоні у неділю зросла до трьох людей

Кількість загиблих у Сумах від ракетного удару РФ збільшилась до 34 осіб, серед них дві дитини - ДСНС

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА