Пентагон розробляє заходи протидії гіперзвуковій зброї Росії та Китаю
Наразі Пентагон шукає шляхи підвищення рівня можливостей відстежувати гіперзвукові ракети, насамперед за допомогою наявних датчиків, розгорнутих у космосі, повідомляють ЗМІ з посиланням на Агентство з протиракетної оборони США.
Пентагон активно розробляє заходи з протидії гіперзвуковій зброї, якою володіють Росія та Китай. Для того, щоб відстежувати проліт гіперзвукових ракет, передбачається використовувати відповідні датчики в космічному просторі, повідомило агентство на брифінгу для журналістів, акредитованих при Пентагоні.
Воно поінформувало, що вивчає можливості створення системи космічного базування, в рамках якої космічні кораблі будуть оснащені ракетами, здатними знищувати боєголовки в космосі.
Як зазначило агентство, ще одним напрямом діяльності є розробка способів виведення з ладу балістичних ракет одразу після їх запуску.
Із цією метою розглядається варіант оснащення новими типами ракетної зброї винищувачів-невидимок F-35, які можуть патрулювати місця можливих ракетних запусків.
У четвер, як очікується, під час відвідування Пентагону повний огляд нинішнього стану системи ПРО США представить президент Дональд Трамп.
Високопоставлений представник Білого дому на умовах анонімності повідомив журналістам, що нова стратегія ПРО спрямована передусім проти загроз з боку так званих країн-ізгоїв - Ірану та КНДР, що стосується Росії та Китаю, то США забезпечують для них "прозорість" своїх планів щодо ПРО.
Він зазначив, що президент Д.Трамп прагне встановлення з Росією і Китаєм нормальних відносин.
За словами чиновника, "для стримування потенційної ядерної загрози з боку Росії та Китаю США продовжують покладатися на свій ядерний арсенал".