Інтерфакс-Україна
07:33 21.07.2018

Бойовики зосереджують танки і артилерію поблизу лінії розмежування сторін

2 хв читати
Бойовики зосереджують танки і артилерію поблизу лінії розмежування сторін

Бойовики незаконних збройних формувань активно нарощують кількість військової техніки поблизу лінії розмежування на Донбасі, повідомила українська сторона СЦКК.

"Українська сторона СЦКК інформує, що збройні формування РФ, незважаючи на домовленості, щодо відведення озброєння, активно нарощують кількість військової техніки поблизу лінії розмежування", - йдеться в повідомленні на сторінці штабу ООС в соцмережі Фейсбук в п'ятницю ввечері з посиланням на українську сторону СЦКК.

Відзначається, що 17 липня 2018 неподалік від Алчевська безпілотник СММ ОБСЄ зафіксував переміщення дивізіону артилерії збройних формувань Російської Федерації (САУ 2С1 "Гвоздика", калібром 122-мм), батареї буксируваних протитанкових гармат МТ-12 "Рапіра", калібром 100-мм і дивізіону буксируваних гаубиць Д-30 "Жаба", калібром 122-мм.

За межами виділених місць зберігання озброєння зафіксовано переміщення: дивізіону самохідних гаубиць "Гвоздика"; дивізіону буксируваних гаубиць Д-30; батареї протитанкових гармат "Рапіра" і мінометів "Сані" в кількості, що відповідає артилерійській частині.

Також зазначається, що на полігоні неподалік від населеного пункту Мирне зафіксовано зосередження танкового батальйону, озброєного танками Т-64 і Т-72.

18 липня 2018 року поблизу населених пунктів Круглик і Успенка безпілотник СММ ОБСЄ зафіксував зосередження 60 танків, дивізіон самохідних гаубиць 2С1, дивізіон буксируваної артилерії і батарею зенітних ракетних комплексів 9K35 "Стріла-10".

"Таким чином, протягом усього двох діб терористичні формування Російської Федерації на зазначених напрямках зосередили сили і засоби, еквівалентні щонайменше двом танковим полкам, п'яти артилерійським дивізіонам, а також засоби протиповітряної оборони. Зазначені заходи, які здійснюються всупереч усім домовленостям і зобов'язанням з розмежування сторін і відведення бойової техніки, розцінюються не тільки як безпрецедентна провокація, але і як ознака підготовки збройних формувань РФ до активних дій", - сказано в повідомленні.

"СЦКК розцінюють переміщення значної кількості бойової техніки збройних формувань РФ і її зосередження за межами виділених місць зберігання, як чергову спробу бойовиків спровокувати протидію з боку підрозділів Об'єднаних сил і як свідчення явної зацікавленості керівництва РФ в загостренні ситуації на лінії зіткнення", - підкреслили в українській стороні СЦКК.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Трамп поскаржився, що Україна й РФ почергово виявляються не готові завершити війну

Сили оборони відбили з початку доби 102 ворожі атаки - Генштаб

Україна веде переговори з інвесторами в США щодо проєктів, дотичних до військових технологій - Качка

Водопостачання в Києві відновлено, теплопостачання – не повністю – Шмигаль

Свириденко: Нідерланди надають додаткову допомогу у EUR23 млн на підтримку енергетики України

Угода про процвітання узгоджена на технічному рівні – віцепрем’єр

Кількість знищених посилок та вантажів внаслідок удару по терміналу "Нової пошти" на Харківщині 13 січня сягнула 3 тис., а сума збитків - близько 9,5 млн грн

Буданов про мирний процес: Ми рухаємося; стриманий оптимізм - це той термін, який би я використав

Кубраков: Сфокусований на досягненні відчутних результатів в контексті енергетичної кризи

Українська Fire Point розглядає можливість будівництва космодрому в ОАЕ у партнерстві із EDGE - СТО

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА