Інтерфакс-Україна
21:23 26.06.2018

Український омбудсмен може просити про зустріч із Сущенком тільки після набрання вироком чинності - Мосміськсуд

1 хв читати
Український омбудсмен може просити про зустріч із Сущенком тільки після набрання вироком чинності - Мосміськсуд

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова зможе попросити Мосміськсуд про дозвіл на зустріч із засудженим за шпигунство журналістом Романом Сущенком тільки після набрання вироком законної сили, заявила "Інтерфаксу" прес-секретар Мосміськсуду Уляна Солопова.

"Виходячи з положень Консульської конвенції між РФ і Україною від 1993 року, про яку йдеться в зверненні Денісової, дозвіл на зустріч може надаватися тільки консульським співробітникам, ким уповноважена Верховної Ради з прав людини не є", - сказала У.Солопова агентству "Інтерфакс" у вівторок.

"Питання про надання такого дозволу Денісовій може вирішуватися тільки на загальних підставах, виходячи з положень Кримінально-процесуального кодексу, після набрання вироку в відношенні Сущенка законної сили", - пояснила вона.

Вона нагадала, що наразі вирок оскаржений як самим Р.Сущенком, так і його захисником, і законної сили не набрав.

Як повідомлялося, про затримання українського журналіста Р.Сущенка при нібито "проведенні шпигунської акції" в Москві, ФСБ РФ повідомила 3 жовтня 2016 року. Йому пред'явили обвинувачення в шпигунстві і заарештували. Захисник Марк Фейгін стверджує, що Р.Сущенко, який протягом шести років проживав у Франції, будучи паризьким кореспондентом агентства "Укрінформ", неодноразово відвідував Росію і під час затримання знаходився тут в особистих справах - в РФ у нього проживають родичі.

Московський міський суд 4 червня засудив Р.Сущенка до 12 років колонії суворого режиму.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Шмигаль: зміцнення оборонпрому України посилює безпеку Європи

Кошта і Ляєн підтвердили Зеленському непохитну підтримку на тлі мирних перемовин

Мінкульт засудив побиття артистів ансамблю "Гуцулія" на Львівщині

Трамп розкритикував обсяги фіндопомоги, наданої Україні адміністрацією Байдена, та заявив, що прагне припинення людських жертв

У Тернополі вже 38 жертв російської атаки 19 листопада, з них 8 дітей - поліція

На фронті більше 130 боєзіткнень за добу, найбільше на покровському напрямку - Генштаб

Зеленський повідомив Рютте, Кошту та фон дер Ляєн про результати перемовин зі США

Глави МЗС України та Бельгії обговорили військову допомогу Україні, зокрема заплановану передачу F-16

Трамп: Європа має бути дуже обережною, оскільки рухається в поганому напрямку

Сибіга заявив про важливість європейської й трансатлантичної єдності заради тривалого миру

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА