19:06 21.06.2018

Провайдери та медіа проти блокування інформаційних ресурсів без рішення суду

2 хв читати

Національна спілка журналістів України (НСЖУ) та Інтернет асоціація України (ІнАУ) проти внесеного до порядку денного вечірнього засідання Верховної Ради 21 червня законопроекту №6688 щодо протидії загрозам національній безпеці в інформаційній сфері, що передбачає блокування інформаційних ресурсів без рішення суду.

Так, голова НСЖУ Сергій Томіленко на своїй сторінці в соцмережі Facebook звернув увагу громадськості на можливу загрозу свободі слова.

"Нова атака на свободу слова! Парламент вніс до порядку денного проект законодавчих змін "щодо протидії загрозам національній безпеці в інформаційній сфері". У позасудовий спосіб влада зможе заблокувати діяльність будь-якого сайта! (...) Без суду, без адвокатів, без слідчих дій в редакціях українців можна буде позбавляти доступу до "не таких" сайтів", - написав він.

За словами С.Томіленка, профільний для цього законопроекту Комітет з питань свободи слова навіть не включено до складу комітетів, де має розглядатися законопроект.

У свою чергу в коментарі агентству "Інтерфакс-Україна" голова правління ІнАУ Олександр Федієнко зазначив, що сподівався на те, що ринок поховав цей законопроект ще минулого року.

"Близько року тому, без перебільшення вся громадськість виступала проти цього злочинного законопроекту. Зараз він знову "сплив". І нам знову пропонують прирівняти виняткові підстави, визначені частиною другою статті 34 Конституції України щодо обмеження прав на вільне використання та поширення інформації, до випадків будь-якого кримінального провадження. Проблема в тому, що це безперечно перетворить незалежну та демократичну Україну на поліцейську державу в найгіршому значенні цього слова", - наголосив він.

О.Федієнко також зазначив, що деякі статті вже за введення, по суті, виконують норми законів, які можуть працювати, якщо в країні запроваджено воєнний стан.

Він також заявив, що в разі ухвалення цього законопроекту за рахунок операторів тепер захочуть купити спецсистеми для контролю інтернет-трафіку.

Як повідомлялося, в липні 2017 року у Верховній Раді було зареєстровано законопроект, згідно з яким підставою для блокування, окрім рішення суду, можуть бути також рішення прокурора, слідчого, погодженого з прокурором, або Ради національної безпеки і оборони України.

Серед інших новацій автори документа також запропонували зобов'язати операторів, що працюють із міжнародними каналами електрозв'язку, закуповувати обладнання для блокування, розширити поняття технологічного тероризму та підвищити штрафи для операторів і інтернет-провайдерів за порушення правил у сфері телекомунікацій та користування радіочастотним ресурсом.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Невеликий сніг у східних, Сумській та Дніпропетровській областях у середу, на заході країни – 5-10° тепла

Повітряні сили ЗСУ: минулої ночі збито 6 крилатих ракет та 133 ворожих БпЛА

Чисельність населення на підконтрольній території України сягає близько 31,5 млн людей

Міноборони створило ДП "Цифрова Армія" для допомоги військовим, цивільним і бізнесу

Кількість постраждали внаслідок ворожого обстрілу Херсону 24 лютого зросла до шести осіб

Франція пропонує Європі розширити свій ядерний щит, розмістивши ядерну зброю в Німеччині

Якщо перемир'я не буде дотримано, це буде найкращим доказом несерйозності Росії – Макрон

Через нічний ворожий авіаудар по Дергачах постраждали 4 жінки – Синєгубов

Окупанти обстріляли дев'ять населених пунктів Запорізької області

Зустрічі Трампа з Зеленським та Путіним відбудуться "дуже скоро" – Білий дім

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА