13:42 30.01.2017

Підготовку будмайданчика для ЦСВЯП має бути завершено в серпні 2017 р.

2 хв читати

НАЕК "Енергоатом" оголосила тендер на роботи з підготовки будмайданчика для Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива (ЦСВЯП), які мають бути виконані в період із 20 лютого по 20 серпня 2017 року.

Згідно з тендерною документацією держпідприємства в системі ProZorro, очікувана вартість робіт становить 34,302 млн грн (із ПДВ).

У листопаді 2016 року президент "Енергоатома" Юрій Недашковський зазначав, що вирішено всі організаційно-правові питання для будівництва ЦСВЯП.

Як повідомлялося, "Енергоатом" за підсумками міжнародного тендера підписав у 2005 році угоду про будівництво ЦСВЯП із Holtec International. Додаткова угода до контракту від 26 січня 2015 року передбачає, що проектування та будівництво сховища здійснюватиме "Енергоатом", а постачання спеціального обладнання для сухого зберігання відпрацьованого ядерного палива та його транспортування - корпорація Holtec. У новій редакції договору також передбачено передачу українській стороні технології Holtec з виробництва контейнерів для зберігання ВЯП.

Спорудження ЦСВЯП дасть змогу НАЕК значно скоротити витрати, пов'язані з поводженням з ВЯП, яке нині переважно вивозиться на тимчасове зберігання до РФ. ВЯП із шести енергоблоків ВВЕР-1000 Запорізької АЕС не вивозиться до РФ, а зберігається в пристанційному СВЯП сухого контейнерного типу, введеному в експлуатацію в 2001 році.

Розроблене київським "Енергопроектом" техніко-економічне обґрунтування передбачає проектну місткість ЦСВЯП у 16,53 тис. відпрацьованих тепловидільних елементів, зокрема 12,01 тис. - з блоків ВВЕР-1000, 4,52 тис. - ВВЕР-440. При цьому місткість пускового комплексу становить 3,62 тис. збірок, зокрема 2,51 тис. - з ВВЕР-1000.

Передбачалося, що в 2015-2017 рр. буде здійснено проектування та спорудження сховища, постачання обладнання та технологій Holtec і введення сховища в експлуатацію. Загалом до кінця 2020 року Holtec поставить для ЦСВЯП 94 системи зберігання ВЯП, подальше їх виробництво здійснюватиметься в Україні.

"Енергоатом" розраховує до жовтня 2017 року залучити у Bank of America Merrill Lynch (BofA-ML) $250 млн на спорудження ЦСВЯП. Нині НАЕК фінансує роботи щодо ЦСВЯП за рахунок передбачених НКРЕКП коштів у тарифі компанії на відпуск електроенергії.

Початок активної фази будівельних робіт на майданчику ЦСВЯП очікується у березні 2017 року. Завантаження першої партії ВЯП у контейнерні системи HI-STORM, в яких його транспортуватимуть і зберігатимуть на майданчику ЦСВЯП, відбудеться наприкінці 2018 року.

"Енергоатом" є оператором усіх чотирьох діючих АЕС України, експлуатує 15 енергоблоків, оснащених водо-водяними енергетичними реакторами загальною встановленою електричною потужністю 13,835 ГВт.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Поліція в Тбілісі застосувала проти демонстрантів водомети і перцевий спрей після спроб зламати ворота будівлі парламенту

До 13 людей зросла кількість постраждалих у результаті обстрілу Золочева

США розширили санкційні списки проти РФ, додали авіакомпанію "Победа", низку підприємств

Словаччина надала тимчасовий захист соратнику Медведчука, який відповідав за проросійську пропаганду в Європі

Зеленський звільнив Вітюка з посади керівника департаменту кібербезпеки СБУ

Україна готує сім нових безпекових документів

Міноборони України розпочало розробку моделі Системи інтегрованої оборони

В Очеретиному залишаються 198 мирних громадян, у м. Часів Яр - 682 людини

Ознак формування наступальних угруповань або різких змін у кількості сил ворога в Криму не спостерігається - Плетенчук

Франція передала Україні 13 автомобілів для мобільних груп поліції з протидії насильству

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА