14:01 25.11.2016

Україна і ЄС проведуть консультації щодо ситуації з доступом "Газпрому" до OPAL

2 хв читати
Україна і ЄС проведуть консультації щодо ситуації з доступом "Газпрому" до OPAL

Україна і Європейський Союз проведуть додаткові консультації щодо ситуації з розширенням доступу російського ВАТ "Газпром" до трубопроводу OPAL, повідомив заступник голови Адміністрації президента Костянтин Єлісєєв.

"Діалог був дуже конкретним і відвертим, оскільки Україна порушила ті питання, щодо яких ЄС не виконав своїх обіцянок і зобов'язань. Ми поставили питання, пов'язане з "Північним потоком" і зокрема пов'язані з недавнім рішенням Єврокомісії про надання доступу "Газпрому" до системи OPAL", - сказав він на брифінгу в п'ятницю в Києві.

За його словами, в результаті було домовлено провести додаткові консультації з цього приводу. "Дуже добре, що ЄС дослухався наших аргументів і домовлено провести додаткові консультації для того, щоб ми могли знайти спільний компроміс з цього питання. Адже ми вважаємо, що це рішення є дуже суперечливим і не враховує не лише політичні, але й енергетичні інтереси української сторони як повноправного члена Договору про енергетичне співтовариство", - сказав К. Єлісєєв.

Як повідомлялося, в жовтні 2016 року з'явилася інформація про схвалення Єврокомісією збільшення квоти "Газпрому" на використання трубопроводу OPAL. Таким чином, це розширює права "Газпрому" з дозволених йому 50% до 90%. При цьому ЄС залишає за собою в резерві 10% від потужностей OPAL, і за попиту третіх сторін може збільшувати цей резерв до 20%. За Європейською комісією залишається право переглядати параметри доступу до потужностей OPAL за умови зростання попиту від третіх країн.

Єврокомісія офіційно підтвердила, що рішення застосовуватиметься до 2033 року.

OPAL об'єднує Nord Stream з газотранспортною системою Центральної і Західної Європи. За нього доправлений з Росії дном Балтійського моря газ постачається далі через Німеччину до межі Чехії. Оскільки "Газпром" є співвласником газопроводу OPAL, він підпадає під дію Третього енергопакета, прийнятого Євросоюзом в 2009 році і не дозволяє постачальникам газу займати домінуюче положення на ринку. Раніше "Газпрому" дозволялося використовувати лише половину пропускної здатності лінії.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Недбалість директора КП спричинила дві масштабні пожежі на Одещині – Офіс генпрокурора

Ворог обстріляв Краматорськ, загинув цивільний, ще одна особа дістала поранення

Польща готує 46-й пакет допомоги Україні та буде продовжувати допомагати – віцепрем'єр

Рада прийняла закон про направлення підрозділів ЗСУ до інших держав під час війни з пропозиціями президента - нардеп

Третя штурмова Білецького анонсувала Платформу реформ для масштабування кращого досвіду

Місце Кормишкіної в Раді може зайняти кандидат від “Слуги народу” Свириба

Міноборони допустило до експлуатації в ЗСУ БПАК "Відьмак"

СБУ заочно повідомила про підозру російському співаку-пропагандисту "Шаману"

В столиці фіксується високий рівень забрудненості повітря

Невеликий сніг у східних, Сумській та Дніпропетровській областях у середу, на заході країни – 5-10° тепла

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА