Генсек ОБСЄ Заньєр готовий обговорювати можливість введення поліцейської місії на Донбасі

Конкретних пропозицій щодо введення поліцейської місії на сході Україні в ОБСЄ немає, але організація відкрита для дискусії, заявляє генеральний секретар ОБСЄ Ламберто Заньєр.
"У нас є мандат на місію в Україні. Це мандат неозброєної цивільної місії. Функції місії було розширено, тому що ми контролюємо і сприяємо впровадженню угод, досягнутих у Мінську. Ми чули заяви про поліцейську місію, але наразі немає конкретних пропозицій ОБСЄ з цього питання. Там є ідеї, зокрема, стосовно поліцейського контингенту, є пропозиції озброїти моніторингову місію в контактній зоні, тому я дуже відкритий до обговорення", - сказав генсек в інтерв'ю журналістам у Києві в понеділок.
Л.Заньєр наголосив, що ОБСЄ має потенційну можливість проведення "більш посилених операцій".
"У нас, звісно, відбувається обговорення. Але ми маємо бачити параметри того, що пропонується. Необхідно мати чітку пропозицію на столі й обговорювати цю пропозицію. І нам необхідно, щоб усі країни-учасниці ОБСЄ дали свою згоду", - зазначив він.