Загальні статки ТОП-100 найбагатших українців скоротилися на чверть до $20 млрд
Загальні статки сотні найбагатших громадян України за останній рік скоротилися на чверть і становлять $20 млрд.
Згідно з даними, наведеними в рейтингу українського видання Forbes, на скорочення статків найбагатших людей країни вплинуло падіння цін на сировину, зниження продажу хімічної продукції, просідання машинобудівної галузі, зупинка підприємств у зоні проведення АТО і втрата російського ринку збуту.
Перший рядок рейтингу посідає власник СКМ Рінат Ахметов із статком $2,3 млрд, другий ділять між собою співвласники Приватбанку Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов, що зуміли в минулому році зберегти свої статки на рівні $1,3 млрд кожен. Власник інвестиційно-консалтингової групи EastOne і трубної корпорації "Інтерпайп" Віктор Пінчук посів четвертий рядок рейтингу із статком $1,2 млрд. П'ятий рядок рейтингу - мажоритарний акціонер агрохолдингу МХП Юрій Косюк, статки якого оцінюються в $1 млрд.
Другу п'ятірку найбагатших українців очолює власник корпорації Roshen і Міжнародного інвестиційного банку, бенефіціар холдингу "Укрпромінвест-Агро", президент України Петро Порошенко, статки якого видання оцінило в $858 млн.
Статки генерального директора компанії "Нібулон" Олексія Вадатурського за рік зросли на 50% і оцінені в $840 млн.
На восьмому рядку рейтингу - Олександр Ярославський з показником в $721 млн, на дев'ятому - власник компанії "Кернел" Андрій Веревський, статки якого оцінені в $694 млн.
Другу п'ятірку замикає екс-мер Києва Леонід Черновецький з $680 млн. Він проживає нині в Грузії.
Як повідомлялося, в 2015 році до рейтингу мільярдерів Forbes входили також власник промислово-інвестиційної групи "Смарт-Холдинг" Вадим Новинський (його статки в 2014 році оцінювалися в $1,5 млрд), засновник групи "Укрпромінвест" і президент України Петро Порошенко ($1,3 млрд), власник компанії з видобутку залізорудної сировини Ferrexpo Костянтин Жеваго ($1,2 млрд) і засновник групи "ТАС" Сергій Тігіпко ($1 млрд).