Інтерфакс-Україна
14:29 29.03.2016

В Україні буде створено Національну електронну бібліотеку – стратегія

2 хв читати
В Україні буде створено Національну електронну бібліотеку – стратегія

Стратегія розвитку бібліотечної справи на період до 2025 року, реалізація якої надасть можливість провести 100% комп'ютеризацію бібліотек, передбачає, серед іншого, забезпечення їх вільного доступу до мережі Інтернет, а також створення Національної електронної бібліотеки України.

Стратегія затверджена розпорядженням Кабінету Міністрів № 219-р від 23 березня 2016 року, текст якої оприлюднено на сайті уряду.

У документі зазначено, що наразі доступ до Інтернету мають лише 3,3 тис. публічних бібліотек країни (21% загальної кількості публічних бібліотек – 15,987 тис.). При цьому кількість комп'ютеризованих робочих місць у публічних бібліотеках становить 16 тис. (в середньому один комп'ютер на одну бібліотеку). Сьогодні кожен третій житель України (понад 13,7 млн) користується публічними бібліотеками.

Водночас вся бібліотечна мережа України налічує близько 40 тис. бібліотек державної і комунальної власності, відомчого підпорядкування, в яких працюють понад 36 тис. осіб. Це публічні, технічні, сільськогосподарські, медичні, академічні, освітні бібліотеки, бібліотеки вищих навчальних закладів і бібліотеки для сліпих.

Стратегія розвитку передбачає створення "мобільних бібліотек", формування бази даних єдиного Держреєстру національного культурного надбання "Книжкові пам'ятки України", а також бібліотечної сфери інтеграцію країни у світове співтовариство. Крім того, впровадження стратегії введе нові інформаційно-бібліотечні послуги, підніме імідж бібліотек загалом.

Крім того, стратегія передбачає вдосконалення нормативно-правової бази, що стосується діяльності бібліотек, забезпечення професійного розвитку їх персоналу, оновлення системи бібліотечно-інформаційної освіти, модернізацію матеріально-технічної бази та інформаційно-технологічної інфраструктури бібліотек.

Згідно зі стратегією, фінансування, матеріально-технічне та трудове забезпечення її реалізації здійснюватимуться за рахунок і в межах коштів державного і місцевих бюджетів, коштів міжнародної технічної допомоги, грантів міжнародних організацій та інших джерел. Обсяги витрат уточнюються щороку з урахуванням можливостей бюджетів, а також необхідних для виконання завдань.

Як наголошується в документі, реалізація стратегії відбуватиметься за участю органів державної влади, місцевого самоврядування, бібліотечних установ, закладів освіти, науки і культури, а також громадських об'єднань.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Від початку повномасштабного вторгнення ми змогли повернути до безпечного використання понад 35 тис. кв. км територій - Шмигаль

Вокзал Семенівки у Чернігівській області потрапив під обстріл

У Києві представники Франції, Великої Британії та України обговорюють розміщення військового контингенту - ЗМІ

Сибіга: Україна ніколи не прийме право вето третьої країни на її членство в НАТО

Начальники генштабів Франції та Великої Британії відвідають Київ

СБУ затримала агентку РФ, яку ворог планував підірвати разом з вибухівкою в людному місці Дніпропетровщини

Посол США Брінк: США підготували понад 2000 спеціалістів, передали необхідне обладнання для розмінування українських територій

Туреччина може створити дві військові бази в Сирії - ЗМІ

ДПС напрацює зміни в законодавство для вирішення проблем мобілізованих ФОП - Кравченко

Розмова Трампа і Путіна може відбутися вже в найближчі дні - ЗМІ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА