10:58 24.03.2016

НБУ замінить частину бавовняної сировини в папері для гривневих банкнот українським льоном

1 хв читати
НБУ замінить частину бавовняної сировини в папері для гривневих банкнот українським льоном

Фабрика банкнотного паперу Нацбанку України (Малин Житомирської обл.) випустила першу партію паперу, призначеного для виготовлення гривневих банкнот, із частковим вмістом вітчизняної льняної сировини.

Згідно з інформацією на веб-сайті НБУ, про це повідомив заступник глави центрального банку Яків Смолій під час прес-брифінгу на фабриці в середу.

"Українські фахівці вже давно почали замислюватися над доцільністю використання в композиції паперу, крім бавовни, також інших рослинних натуральних волокон, наприклад льону. Вартість вітчизняної лляної сировини помітно нижча від імпортованого бавовняного волокна, яке є дефіцитним товаром", - сказав він, зазначивши, що використання льону дасть змогу знизити витрати, пов'язані із забезпеченням економіки країни необхідною кількістю банкнот гривні, підтримати національного товаровиробника цієї сільськогосподарської культури та створити додаткові робочі місця.

Крім того, за його словами, волокна льону значно перевищують за механічною міцністю волокна бавовни, забезпечуючи кращу зносостійкість паперу.

Згідно з повідомленням, нині Банкнотно-монетний двір НБУ здійснює комплексні випробування паперу дослідної партії, метою яких є оцінка відповідності нового паперу і банкнот усім необхідним вимогам.

Я.Смолій також констатував, що ідея використання альтернативи бавовни у виготовленні грошей широко використовується у світовій практиці. Зокрема, для цього використовували волокна рисової соломи або манільського прядива (з рослин сімейства бананових). У США також тривалий час використовували волокна льону для виробництва основи доларових банкнот.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА