Інтерфакс-Україна
19:37 05.08.2015

Україна сподівається досягти домовленості з кредиторами 10-11 серпня і погрожує "альтернативними" механізмами - Мінфін

3 хв читати
Україна сподівається досягти домовленості з кредиторами 10-11 серпня і погрожує "альтернативними" механізмами - Мінфін

Міністерство фінансів України, діючи з конструктивними намірами і прозоро, погодилося на прохання Спеціального комітету кредиторів перенести зустріч, заплановану на четвер поточного тижня, на понеділок або вівторок наступного тижня, з метою дати комітету більше часу на підготовку оновленої і поліпшеної пропозиції з реструктуризації боргу, йдеться в повідомленні Мінфіну в середу.

"Проте, враховуючи юридичні й тимчасові обмеження, наявні в питанні досягнення і реалізації домовленості з реструктуризації боргу, у разі нездатності досягти такої домовленості на рівні держави на початку наступного тижня Україна буде вимушена використовувати альтернативні механізми для забезпечення фінансування її програми співпраці з МВФ", - наголошує українське фінансове відомство.

"Через ці обмеження це також є останньою можливістю для досягнення спільної домовленості напередодні виплат за єврооблігаціями у вересні та жовтні, а також напередодні наступного огляду програми співпраці України з МВФ, який нині планується на вересень", - зазначає Мінфін.

Він зазначає, що його метою завжди було досягнення домовленості з кредиторами, що допомогло би досягти параметрів реструктуризації, встановлених у програмі співпраці України з МВФ. Мінфін нагадує, що Україна вже досягла таких домовленостей з тримачами боргових зобов'язань своїх державних банків: Укрексімбанку й Ощадбанку".

Реструктуризація є частиною програми міжнародної допомоги Україні, проте переговори з кредиторами топталися на одному місці з березня до кінця червня. Київ від середини травня погрожував ввести мораторій на обслуговування боргів, якщо тримачі приблизно $20 млрд його облігацій не погодяться найближчим часом почати переговори, на яких Мінфін пропонував списати 40% основної суми заборгованості, розстрочити платежі та знизити відсотки.

Кредитори, у свою чергу, доводили, що і без списання основної суми Україна зможе укластися в потрібні МВФ параметри боргового навантаження, пропонуючи тривале відстрочення виплат. Вони пропонували економію платежів у $16 млрд за рахунок повної відмови від виплати основного боргу до 2019 року.

На думку Мінфіну, пропозиція Спецкомітету кредиторів, як і раніше, не відповідала завданням, погодженим із МВФ, і, крім того, передбачала вилучення $8 млрд з міжнародних резервів Нацбанку України, проти чого також виступає МВФ. Як поступку Київ запропонував у середині червня кредиторам додаткові "інструменти відновлення вартості", виплати за якими проводитимуться у разі досягнення Україною вищих, ніж зараз прогнозується, показників зростання ВВП.

Переговори були розблоковані після зустрічі між делегацією України, членами Спецкомітету кредиторів і представниками МВФ, що відбулася 30 червня в штаб-квартирі МВФ у Вашингтоні. В середині липня сторони заявили про досягнення прогресу на переговорах, а на минулому тижні міжнародні ЗМІ повідомили, що кредитори уперше принципово погодилися на списання основної суми боргу, проте лише на 5%.

Глава Мінфіну Наталія Яресько вже заявила, що вважає таке списання недостатнім, а 4 серпня Україна направила оновлену пропозицію з реструктуризації, суть якої ще не розголошується, розраховуючи провести зустріч з кредиторами 6 серпня в Лондоні.

МВФ в оновленій за підсумками першого огляду програмі EFF, оприлюдненій на початку серпня, допустив як можливість погашення у вересні єврооблігацій на $500 млн і в грудні російських єврооблігацій на $3 млрд, так і введення мораторію на виплати. МВФ заявив, що розраховує на досягнення домовленості України з кредиторами, тоді як українська влада зазначила, що має намір завершити переговори з кредиторами до кінця вересня.

Дотепер Києву вдалося домовитися із зовнішніми приватними кредиторами Укрексімбанку і Ощадбанку про реструктуризацію єврооблігацій та інших зобов'язань на суму відповідно $1,5 млрд і $1,3 млрд. Проте у разі держбанків ішлося лише про пролонгацію термінів погашення без списання основної суми боргу.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Єврокомісія завершує роботу над новими пропозиціями щодо лібералізації торгівлі між Україною та ЄС

На Харківщині ворожий дрон поцілив біля цивільної автівки, постраждало подружжя - прокуратура

Комітет Ради з нацбезпеки у вівторок розгляне законопроєкти про продовження строків дії воєнного стану та мобілізації - нардеп

Кабмін погодив призначення Олійника заступником голови Київської ОДА

УЗ повернула пропозиції партнерів до програми лояльності "Залізні друзі"

В Херсонській області знищено 2 станції РЕБ противника "Борисоглєбськ-2"

СБУ та Нацполіція проводять обшук в канцелярії Київської митрополії УПЦ МП – джерело

Площа контролю ЗСУ у Суджанському районі скоротилася за тиждень майже удвічі, свідчать дані DeepState

Швеція не знайшла свідчень навмисного пошкодження у 2024 р. підводних кабелів судном під прапором КНР

З початку року на фронт поставлено 420 тис. дронів – АОЗ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА