Техдефолт "Укрзалізниці" не вплине на зобов'язання перед Ощадбанком та Укрексімбанком - Мінфін
Поточний технічний дефолт "Укрзалізниці" не вплине на зобов'язання перед державним Укрексімбанком та Ощадбанком, заявило Міністерство фінансів.
"І хоча в майбутньому деякі зобов'язання перед Ощадбанком мають бути включені в процес реструктуризації, це не створить матеріальних проблем для банку через невеликий обсяг боргу "Укрзалізниці" перед ним", - зазначив Мінфін у повідомленні у вівторок.
Фінансове відомство наголошує, що оголошення "Укрзалізницею" дефолту за її внутрішніми борговими зобов'язаннями свідчить про серйозність ситуації в компанії.
"Важливо відзначити, що "Укрзалізниця" оголосила дефолт за внутрішнім боргом, який не є частиною боргової операції, погодженої у рамках програми МВФ... Цей дефолт демонструє макроекономічні виклики, що стоять перед Україною, та потребу в успішному досягненні угоди щодо боргової операції, що також відповідає домовленостям України з МВФ", - зазначає Мінфін.
У повідомленні наголошується, що "Укрзалізниця" здійснить реструктуризацію свого приватного боргу, зокрема єврооблігацій обсягом $500 млн, що включені до загального процесу реструктуризації боргу у рамках програми, що має підтримку МВФ.
Раніше у вівторок "Укрзалізниця" заявила про порушення зобов'язань з виплати основної суми за деякими внутрішніми двосторонніми кредитними угодами, крос-дефолт за єврооблігаціями та плани реструктуризації боргу перед приватними кредиторами на 32 млрд грн за загальної суми боргу в 37,5 млрд грн.
Як повідомлялося, після затвердження МВФ нової чотирирічної програми розширеного фінансування EFF для України на $17,5 млрд Мінфін із 13 березня розпочав консультації з кредиторами про реструктуризацію зовнішнього боргу. Уряд також включив до реструктуризації єврооблігації Києва, державного Ощадбанку та Укрексімбанку (Київ), "Укрзалізниці", проте зазначені позичальники провадитимуть консультації з кредиторами стосовно умов реструктуризації їхніх позик як окремі юридичні особи.
Згідно з програмою з МВФ, операції щодо зміни умов запозичень мають забезпечити виконання Україною трьох цілей: заощадження на зовнішніх платежах по боргових зобов’язаннях держави, гарантованих державою та суб’єктів господарювання держсектора на суму приблизно $15,3 млрд за період реалізації програми МВФ; забезпечення до 2020 року співвідношення державний борг/ВВП на рівні, не вище ніж 71% ВВП; підтримання загальних потреб у фінансуванні бюджету за борговими операціями в середньому на рівні 10% ВВП (максимум 12% ВВП на рік) у 2019-2025 роках.
Мінфін України неодноразово наголошував, що для виконання зазначених цілей необхідно буде не лише відстрочити погашення боргу, а й списати частину його номіналу та знизити відсотки. Водночас у випадку держбанків та "Укрзалізниці" йдеться лише про перенесення термінів погашення боргу.
Водночас найбільші тримачі українських паперів не хочуть погоджуватися на списання основної суми боргу, вважаючи, що заявлений масштаб скорочення виплат занадто великий. Окрім цього, Росія вимагає виплати $3 млрд наприкінці 2015 року, відмовляючись від участі в реструктуризації.
Мінфін України наполягає на необхідності досягти угоди про реструктуризацію в червні - до першого перегляду програми МВФ, проте експерти прогнозують, що успіхом буде реструктуризація боргу і на початку осені цього року, а її затягування не приведе до припинення фінансування за програмою EFF.