Інтерфакс-Україна
17:29 03.04.2014

Словаччина не допускає українських фахівців на газові об'єкти для вивчення умов організації реверсу - Продан

2 хв читати

Словаччина відмовляється допустити українських фахівців на свої газові об'єкти для вивчення умов організації реверсного постачання з ЄС, повідомив міністр енергетики та вугільної промисловості України Юрій Продан.

"Вони навіть не хочуть допускати наших технічних фахівців, разом зі словацькими, на газовимірювальну (ГВС) станцію в Капушанах, щоб ми подивилися на технічну документацію та умови для організації реверсу... Ми налаштовані дуже серйозно працювати з Єврокомісією, щоб реверс через Словаччину все-таки відбувся", - сказав він на прес-конференції в Києві в четвер.

Ю.Продан додав, що Словаччина пропонує Україні побудувати новий трубопровід вартістю EUR20 млн і терміном споруди 14 місяців. Таку ініціативу український уряд вважає недоцільною.

Міністр також додав, що Україна зацікавлена в інтеграції з газотранспортною системою Європи, зокрема, з газотранспортним коридором "Північ-Південь".

"Для інтеграції в цей коридор нам необхідно побудувати близько 100 км трубопроводів, що дасть змогу європейській стороні ефективно використовувати наші ПСГ. Резерв газу, який ми готові закачувати з європейських країн на сьогодні, - близько 15 млрд куб. м. І над цим ми працюємо з Єврокомісією", - резюмував він.

Як повідомлялося, організація реверсу через Словаччину дала б змогу постачати в Україну з ЄС за цим напрямком до 20 млрд куб. м газу.

На сьогодні Україні доступні два реверсні напрямки - через Польщу та Угорщину - загальною пропускною спроможністю близько 7,2 млрд куб. м газу на рік.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Одещина отримає промислові бойлери в межах допомоги Італії Україні

Посольство України в Ірані тимчасово призупиняє роботу

Міненерго: відновлення е/е у прифронтових регіонах ускладнене обстрілами

Лубінець: заяви МКЧХ, що зрівнюють агресора і жертву, є небезпечними

На вокзалах України працюють 97 пунктів незламності, ще 50 відкриють найближчим часом - віцепремʼєр

Електрику в Києві подають в першу чергу на потребу критичної інфраструктури - мер

Uklon та Bolt розпочинають роботу в комендантську годину в Києві для забезпечення доїзду киян до Пунктів незламності

Лондон хоче побачити ознаки прагнення Москви до миру, перш ніж вдаватися до дипломатичних дій щодо України

На Хрещатику та на Майдані Незалежності завершили демонтаж 33 тимчасових споруд – КМДА

Одна людина загинула, дві постраждали внаслідок ДТП за участю 6 автівок у Харкові

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА