11:56 16.01.2014

ВР спростила процедуру надання згоди на притягнення депутатів до кримінальної відповідальності

2 хв читати
ВР спростила процедуру надання згоди на притягнення депутатів до кримінальної відповідальності

(оновлена)

Верховна Рада підтримала зміни до регламенту парламенту, які спрощують порядок надання згоди щодо притягнення до кримінальної відповідальності, затримання або арешту народних депутатів, які скоїли злочин.

За закон авторства депутата фракції Партії регіонів Володимира Олійника в четвер проголосували 235 народних депутатів.

Закон передбачає оптимізацію термінів розгляду цих питань у парламенті (раніше процедури з надання згоди парламенту на притягнення депутата до відповідальності тривали щонайменше 32 дні).

Крім того, закон передбачає, що факти, пов'язані з притягненням до кримінальної відповідальності, затриманням або арештом народного депутата, розглядаються безпосередньо на пленарному засіданні Верховної Ради за участю депутатського корпусу без попереднього розгляду цих питань на профільному комітеті (раніше законодавство надавало комітету 20 днів для розгляду письмових пояснень депутата).

Згідно з ухваленим у четвер законом, під час розгляду питання (у парламенті) народний депутат має право на представника, який представлятиме його інтереси.

"Народному депутатові України також у повному обсязі забезпечується право на захист у порядку, визначеному Кримінальним процесуальним кодексом України й іншими законами", - наголошується в пояснювальній записці до закону.

Згідно зі ст. 80 Конституції України народні депутати України не можуть без згоди Верховної Ради України бути притягнуті до кримінальної відповідальності, затримані або заарештовані.

Повноваження народного депутата України припиняються достроково в разі набуття законної чинності обвинувальним вироком стосовно нього (ст. 81 Конституції України). Рішення про дострокове припинення повноважень народного депутата ухвалює більшість від конституційного складу Верховної Ради.

Згідно з офіційним тлумаченням Конституційного Суду від 26 червня 2003 року №12-рп/2003, затримання депутата як тимчасовий кримінально-процесуальний і як адміністративно-процесуальний захід може бути застосований до народного депутата України тільки з відома Верховної Ради України на підставах і в порядку, встановлених Конституцією та законами України".

При цьому положення частини 2 статті 27 закону про статус народного депутат слід розуміти так: "затримання або арешт народного депутата Україна можливі з відома Верховної Ради України незалежно від наявності її згоди на притягнення цього народного депутата до кримінальної відповідальності".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Польща проводить переобладнання цивільних аеропортів під воєнні завдання

Стан Папи Франциска стабільний, він продовжує лікування, повідомили у Ватикані

У Румунії повідомляють про 13 тис. українців, які незаконно потрапили в країну у 2024 році

Зеленський зустрівся з парламентарями з глобальної мережі парламентської підтримки України

Зеленський повідомив про підготовку деяких форматів з партнерами

Україна та США узгодили деталі договору про надра

Перші аукціони на послуги з розмінування агроземель за заявками 2025р обсягом 28,1 млн грн пройдуть в березні

Президенти Польщі та Латвії обговорили питання безпеки та припинення агресії РФ проти України

Шмигаль: Словаччина підтримує вступ України в ЄС, напруженість з Угорщиною буде вирішена на нашому шляху до європейського членства

Президент Європейської ради зустрівся з прем'єром Угорщини

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА