Інтерфакс-Україна
15:09 31.10.2013

МОЗ України опрацьовує питання передання йому низки відомчих лікарень і поліклінік

2 хв читати
МОЗ України опрацьовує питання передання йому низки відомчих лікарень і поліклінік

Міністерство охорони здоров'я України вже працює над питанням про переведення відомчих лікарень і поліклінік у громадську систему охорони здоров'я. Про лікарню "Феофанія" наразі не йдеться, заявляє начальник управління реформ медичної допомоги Міністерства охорони здоров'я Костянтин Надутий.

"Створення єдиного медичного простору є одним з положень програми реформ президента України. Цього року було зроблено глибокий аналіз ресурсної бази відомчої медицини. Я думаю, що не за горами та ситуація, коли ми вже будемо говорити про конкретне передання конкретних установ з відомчого рівня на рівень Міністерства охорони здоров'я", - сказав К.Надутий у четвер під час круглого столу "реформа охорони здоров'я в Україні: ідея і реалії", відповідаючи на запитання журналістів про те, чи передбачає медична реформа переведення всіх відомчих медичних установ в загальну систему охорони здоров'я.

"Ви маєте розуміти, що не всі відомчі установи будуть передані з відомчого рівня на рівень міністерства. Є військова медицина, є силові структури, що в усьому світі мають окрему медицину", - наголосив чиновник.

Водночас, за словами К.Надутого, Міністерство інфраструктури "має величезний медичний потенціал" та медичні установи цього міністерства "не відіграють якоїсь особливої ролі в роботі самої транспортної галузі, і можуть бути передані". "Це питання вже порушено", - розповів він.

Чиновник не уточнив, коли може відбутися таке передання. "Це питання - до Кабінету Міністрів, що є модератором цього процесу. Ми цим питанням займаємося і знаємо, що вже може бути передано, як може бути передано і як буде інтегровано в систему", - сказав К.Надутий.

Відповідаючи на запитання журналістів, чи означає це , що в загальну систему охорони здоров'я та медичних установ буде передано лікарню "Феофанія", чиновник сказав : "Це питання - до Державного управління справами".

Чиновник також розповів про проведення медичної реформи у пілотних регіонах, зазначивши, що необхідність проведення медичної реформи по всій Україні визнавали ще 10 років тому. Він зазначив, що первинна ланка - так зване запровадження амбулаторій та прийомів сімейних лікарів - почав реформуватися лише з 2011 року.

"Ми не говоримо, що сьогодні повністю сформовано систему . Вона багатоелементна, і кожен елемент впроваджується різними темпами", - сказав К.Надутий.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Київ збільшить щомісячні доплати молодшому медперсоналу, а також лікарям-протезистам і їх асистентам, - Кличко

Флот Дунаю отримав другий збудований у Туреччині катер "Лоцман Чеберяков"

Українські та німецькі поліцейські затримали "вора в законі"

Площа українського контролю в Курській області зменшилась ще на 6 кв. км, стверджують DeepState, у Генштабі та ISW не підтверджують

РФ вкидає в інфопростір чергову хвилю фейків про використання Україною хімзброї в Курській області - ЦПД

Мінкультури підтвердило М1, М2, sweet.tv, УІК і "А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА" статус критично важливих

США вперше будуть відсутні на засіданні "Рамштайну" - ЗМІ

Затримано заступника директора навчального закладу на Сумщині, який "зливав" окупантам локації ЗСУ

Українська делегація прибуде до США наприкінці цього або на початку наступного тижня для обговорення угоди про корисні копалини - Бессент

Кількість жертв землетрусу в М'янмі перевищила три тисячі осіб

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА