Інтерфакс-Україна
15:32 23.07.2013

Суд в Англії розпочав розгляд справи проти українця, обвинуваченого у вбивстві. Детективи вирушили в Україну за додатковими даними

2 хв читати

Вестмінстерський магістратський суд у вівторок розпочав розгляд справи проти 25-річного громадянина України Павла Лапшина про вбивство 82-річного (раніше зазначався вік 75 років) пенсіонера Мохаммеда Саліма з ознаками теракту.

Як повідомляється на сайті поліції Уест-Мідлендс, окрім обвинувачення у вбивстві М.Саліма, українця також обвинувачено у скоєнні низки терористичних актів на території цього графства в період з 24 квітня до 18 липня поточного року, біля мечетей у містах Уолсолл, Тіптон і Вулверхемптон.

На судовому засіданні П.Лапшин підтвердив своє ім'я і дату народження.

Згідно з повідомленням, група детективів вирушила в Україну у вівторок вранці, щоб отримати більше інформації про обвинуваченого.

У поліції також повідомили, що на місці проживання П.Лапшина були знайдені компоненти для створення вибухових пристроїв.

Крім того, за даними поліції, українець перебував лише кілька днів у Британії перед нападом на пенсіонера.

Як повідомлялося, 19 липня на офіційному сайті поліції Уест-Мідлендс було оприлюднено інформацію про те, що "двоє українських чоловіків віком 22 і 25 років, яких заарештували минулої ночі в рамках розслідування вибухів біля мечетей у містах Тіптон і Уолсолл, залишаються під арештом" .

20 липня суд Вестмінстерського магістрату продовжив затримання двох чоловіків до 7 днів для проведення слідчих дій.

Цього ж дня на сайті поліції Уест-Мідлендс було розміщено інформація про те, що арешт одного з двох українців, затриманих за підозрою в причетності до вибухів біля мечеті у Великобританії, пов'язаний з убивством пенсіонера М.Саліма в Бірмінгемі.

М.Салім був убитий 29 квітня поточного року дорогою додому в Бірмінгемі після вечірньої молитви в мечеті, повідомляє видання Birmigham mail. Йому завдали чотири ножових поранення, після чого він помер у кількох метрах від свого будинку.

22 липня на сайті поліції Уест-Мідлендс з'явилася інформація, що поліція відпустила одного з підозрюваних українців: "Другого чоловіка відпустили вчора ввечері без пред'явлення йому обвинувачень. Наразі він проходить у справі як свідок".

Цього ж дня посольство України в Великобританії підтвердило, що обидва затриманих - громадяни України.

Увечері 22 липня поліція Уест-Мідлендс повідомила, що аспіранту з Дніпропетровська пред'явлено обвинувачення у справі про пенсіонера М.Саліма.

У червні в Тіптоні та Уолсоллі сталися вибухи біля мечетей, ніхто не постраждав. Розслідуючи вибухи, поліція отримала повідомлення про можливе замінування мечеті в Вулверхемптоні. У самій мечеті нічого не знайшли, але залишки вибухівки були виявлені поблизу.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

В Росії виведено з ладу магістральний нафтопровід "Чєрномортранснєфть" - джерела

Кількість поранених цивільних через атаку ворожої ракети в Кивому Розі зросла до дванадцяти – ОВА

Чорноморськ повністю знеструмлений внаслідок масованої атаки ворожих дронів – ОВА

Втрати ворога на Покровському напрямку становлять 199 військовослужбовців - Генштаб

З початку доби Сили оборони відбили 123 ворожі атаки - Генштаб

Одна людина загинула і попередньо шестеро поранені внаслідок повторного бомбардування Херсона – прокуратура

Держсекретар США обговорив з шефом МЗС Італії шляхи досягнення миру в Україні та перерозподіл тягаря з утримання НАТО - Рубіо

Кількість поранених цивільних через атаку ворожої ракети в Кивому Розі зросла до одинадцяти - ОВА

Херсон ворог бомбардує вдруге за день

Економічний форум Люблінського трикутника стартував у Варшаві - Чернишов

РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА