Вартість купівлі Одеського НПЗ становила близько $125 млн - Курченко
Вартість купівлі групою компаній "СЄПЕК" Одеського нафтопереробного заводу (НПЗ) становила близько $125 млн, повідомив бенефіціар групи Сергій Курченко в інтерв'ю виданню Forbes.
"Отже, UMH близько $170 млн ("Український медіа холдинг", один із найбільших медіагравців на українському ринку, - ІФ). Друге - клуб (ФК "Металіст" - ІФ) - менше ніж $100 млн. Третє - Одеський НПЗ. "ЛУКОЙЛ" зупинив цей завод, тому що він збитковий. Скільки, по-вашому, може коштувати збитковий завод? На жаль, згідно з умовою контракту, я не можу розголошувати суму. Разом: 100+175+Одеський завод. Виходить у найкращому разі $400 млн. Наголошую - це максимум", - сказав він.
Таким чином, вартість угоди щодо UMH не перевищує $340 млн (за умовами угоди друга частина суми виплачується до квітня 2014 року - ІФ), Одеського НПЗ - $125 млн, ФК "Металіст" - $100 млн. Водночас С.Курченко не уточнив, що входить у вартість клубу (стадіон, інфраструктура, гравці).
За його словами, для фінансування покупок СЄПЕК, окрім власних коштів, залучав кредити, зокрема у ВТБ. "По-друге - кредити. Ми вже багато років будуємо відносини з банками. У нас хороші відносини з ВТБ та іншими банками, ми активно залучаємо торгове фінансування. Думаю, що з усіх українських груп ми, напевно, найактивніше нині використовуємо фінансові інструменти", - сказав С.Курченко.
Співвласник СЄПЕК також зазначив, що придбання футбольного клубу допомагає йому вибудовувати відносини у бізнесі.
"Не приховуватиму, що клуб мені потрібен, зокрема, як інфраструктура для розвитку правильних відносин із бізнес-партнерами. Я можу запрошувати партнерів на матчі, можу починати серйозну зустріч із того, що ми вчора виграли важливу гру тощо. Відносини з правильними діловими партнерами - це те, на чому можна заробити гроші", - сказав він.
Раніше С.Курченко повідомив, що група компаній "СЄПЕК" повністю розрахувалася з російським "ЛУКОЙЛом" за Одеський НПЗ і нині провадить переговори з російською "Транснафтою" й українською "Укртранснафтою" щодо прокачування нафти на підприємство.
Як повідомлялося, на початку березня 2013 року "ЛУКОЙЛ" заявив про продаж групі "СЄПЕК" Одеського НПЗ, що входив до структуру російської НК із 1999 року. На початку квітня Одеський НПЗ розпочав пусконалагоджувальні роботи, проте досі випуск палива на підприємстві не розпочався.
Постачання нафти сорту Urals на Одеський НПЗ на перших порах заплановано морським шляхом через перевалку в Одесі. Крім того, розглядається можливість постачання сировини нафтопроводом Кременчук-Одеса.
Проектна потужність Одеського НПЗ із переробки сировини становить 2,8 млн тонн на рік. Завод було зупинено в жовтні 2010 року у зв'язку з економічною ситуацією, що склалася на ринку нафтопродуктів в Україні, а також зі зміною схеми постачань нафти.
"СЄПЕК" спеціалізується на торгівлі скрапленим і природним газами, нафтопродуктами. Група експлуатує близько 150 АЗС в Україні, реалізує скраплений газ через 30 власних і 50 партнерських АГЗС в Україні, 170 власних АГЗС (під брендом Sparschwein) у Німеччині. Основним акціонером група називає підприємця С.Курченка, який наприкінці 2012 року став власником футбольного клубу "Металіст" (Харків).