Продаж квиткiв за допомогою QR-коду в Українi розпочнеться з 25 грудня
Продаж електронних квиткiв на пасажирськi поїзди за допомогою QR-коду в Українi розпочнеться з 25 грудня з поїздiв класу "Iнтерсiтi+" "Український експрес", повiдомив вiце-прем'єр - мiнiстр iнфраструктури України Борис Колеснiков пiд час презентацiї електронного квитка у Києвi в п'ятницю.
"Iз 25 грудня всi власники смартфонiв зможуть придбати квиток через Iнтернет, не роздруковуючи: зберегти QR-код собi в телефон i прийти до поїзда, не звертаючись до залiзничних кас", - сказав вiн.
За словами Б.Колеснiкова, для придбання такого квитка необхiдно на веб-сайтi "Укрзалiзницi" в роздiлi онлайн-покупки та резервування квиткiв обрати маршрут поїзда, дату вiдправлення i мiсце, пiсля чого оплатити кредитною карткою вартiсть проїзду.
Отримавши пiдтвердження на електронну пошту, необхiдно сфотографувати QR-код на телефон. Стюард поїзда за допомогою мобiльного термiнала контролю доступу зчитає iнформацiю, зашифровану в QR-кодi.
"Тi, хто не має смартфону, можуть просто роздрукувати бланк iз QR-кодом i прийти до поїзда. Провiдник зчитає всi данi", - сказав Б.Колеснiков.
За його словами, цю технологiю з 25 грудня 2012 року буде введено на поїздах "Iнтерсiтi+", з 1 червня 2013 року - на всiх швидких поїздах i до кiнця лiта 2013 року - на всiх поїздах.
Оплата таких квиткiв здiйснюється банкiвськими картками мiжнародних платiжних систем. Надалi планується розширити можливiсть оплати за допомогою карток нацiональної системи масових електронних платежiв (НСМЕП) i систем електронних платежiв. Також додатково планується продаж електронних проїзних/перевiзних документiв через агентську мережу "Укрзалiзницi" (туристичнi агентства, вiддiлення "Укрпошти", термiнальнi мережi, банкiвськi установи тощо), яка наразi перебуває на стадiях формування та дослiдної експлуатацiї.
QR-код - двомiрний штрих-код, розроблений японською фiрмою Denso-Wave. У цьому штрих-кодi кодується рiзноманiтна iнформацiя, яка складається iз символiв (мiстить, зокрема, кирилицю, цифри та спецсимволи). Такою iнформацiєю може бути будь-що: адреса сайта, телефон, електронна вiзитка, координати розташування тощо. Один QR-код може мiстити 7089 цифр або 4296 лiтер.