Інтерфакс-Україна
04:10 05.02.2025

Україна отримала підтримки зброєю від США на $46 млрд з виділених $77 млрд – Зеленський

2 хв читати
Україна отримала підтримки зброєю від США на $46 млрд з виділених $77 млрд – Зеленський

Україна отримала військової допомоги від США за роки повномасштабного вторгнення на $46 млрд з виділених $77 млрд, сказав президент України Володимир Зеленський в інтерв'ю Пірсу Моргану у вівторок.

"Я відповідаю цифрами на звинувачення, що Україна отримала "сотні мільярдів" від Сполучених Штатів і що значна частина цих грошей зникла або опинилася десь, ніхто не знає де. Україна ніколи не отримувала сотні мільярдів. По-перше, Україна отримала підтримку від усіх американських інституцій - Конгресу, Білого дому - у вигляді пакету військової допомоги за три роки війни на суму 77 мільярдів доларів. 77 мільярдів доларів зброєю, а не грошима, прийшли в Україну, повинні були прийти в Україну. Фактично, на сьогоднішній день з цього пакету надійшло 46 мільярдів доларів", - сказав Зеленський.

Також президент України назвав під час інтерв'ю обсяг бюджетної підтримки.

"Ми отримали 31,5 мільярда доларів підтримки в нашому бюджеті, на такі важливі речі, як енергетика і т.д., на багато речей. Ми дуже вдячні за це" – заявив Зеленський.

Окрім того український президент заявив про потребу утримувати мільйонну армію, якщо Україна не отримає членства в НАТО.

"Якщо не НАТО, нам потрібно буде утримувати мільйонну армію. Навіть 800 тисяч, які ми маємо зараз, буде недостатньо. Чому? Тому що зараз ми бачимо, що вони наступають, і у нас недостатньо сил, щоб повністю витіснити їх з нашої території. Це означає, що нам потрібно буде фінансувати мільйонну армію. Як мінімум, мільйонна армія потребує величезних коштів. Нам потрібно буде розвивати виробництво, витрачати більшу частину бюджету на посилення нашої оборони, на протиповітряну оборону, безпілотники і так далі… Все це потребує фінансування. Де ми його візьмемо? Це дуже, дуже складно. Тому я думаю, що НАТО - це найдешевший варіант", - пояснив Зеленський в інтерв'ю Пірсу Моргану.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Уряд Польщі звернувся до Єврокомісії зі скаргою на розповсюдження закликів виходу Польщі з ЄС в мережі TikTok

Четверо постраждалих, троє з яких – діти, в Одесі внаслідок масованої атаки російських дронів - МВА

Ворожі ударні дрони влучили в багатоповерхівки в Одесі, є постраждалі - ОВА

Багатоповерхівка у Білій Церкві пошкоджена внаслідок атаки ворожих БпЛА - КОВА

Пожежа на складах та влучання в багатоповерхівку зафіксовані внаслідок атаки російських БпЛА в Одеській області - ОВА

Румунія приєднується до PURL і виділяє EUR 50 млн в рамках бюджету 2025 року

Сили оборони відбили з початку доби 142 ворожі атаки - Генштаб

В оточенні Макрона кажуть про відсутність доказів атаки на резиденцію Путіна – ЗМІ

Мінрозвитку за пів року запустить нову цифрову процедуру відкриття внутрішніх автобусних маршрутів

Камишін вийшов з наглядової ради "Укрзалізниці", Милованов – "Укроборонпрому"

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА