15:22 28.01.2025

Керівництво Оленівської колонії умисно вчиняло дії, які призвели до ще більших втрат українських полонених – розслідування

3 хв читати

Керівництво Оленівської колонії спільно з представниками федеральної служби виконання покарань РФ умисно вчиняли дії, які призвели до ще більших втрат українських військовослужбовців, які постраждали під час трагедії, повідомив прокурор 18 Департаменту Офісу генерального прокурора Дмитро Марцин.

"Ми працювали з потерпілими та свідками, які надалі були повернені в процесі обмінів з держави-агресорки. За результатами такого розслідування ми встановили, що безпосередньо керівництво колонії, діючи спільно за попередньою змовою між собою, з іншими, на жаль, на цей час не встановленими представниками федеральної служби виконання покарань рф, вони навмисно вчиняли дії та бездіяльність, яка призвела до ще більших втрат. Тобто ми встановили, що, якщо безпосередньо від вибухів загинула щонайменше 41 особа, то надалі ще щонайменше 9 військовослужбовців "Азову" загинули саме в результаті ненадання належної медичної допомоги", - розповів Марцин під час брифінгу у Медіацентрі Україна.

Він пояснив, що йдеться зокрема про несвоєчасне надання допомоги, перешкоджання військовим медикам, які там були, в наданні допомоги, несвоєчасна евакуація, неналежна евакуація, застосування неналежних засобів евакуації, що погіршило стан потерпілих, в результаті чого як до евакуації, так і під час самої евакуації загинули щонайменше ще 9 захисників.

Відзначається також, що шість українських громадських організацій, у тому числі Спільнота родин Оленівки та інші, направили повідомлення до Міжнародного кримінального суду, метою якого є забезпечення принципу невідворотності покарань за воєнні злочини, скоєні РФ.

"Ми з колегами спільні в нашій оцінці цих подій таких як вбивства та катування, тобто воєнні злочини, відповідальність за які передбачена Ст.8 Римського статуту Міжнародного кримінального суду. В нашому повідомленні ми закликаємо Офіс прокурора Міжнародного кримінального суду розслідувати зазначені злочини, використовуючи всі можливості Міжнародного кримінального суду для забезпечення принципу невідворотності покарань", – наголосив провідний експерт Регіонального центру прав людини Роман Мартиновський.

Він зауважив, що трагедія в Оленівці – це злочин, який не має строку давності та має бути покараний.

"Ми як автори цього повідомлення переконані, що злочин, який вчинили агенти держави-агресора, вбивство і катування беззбройних полонених, які перебували під захистом третьої Женевської конвенції, злочин, який вражає своєю підступністю та цинізмом, злочин, подібного якому не бачив світ з часів Другої світової війни, не має строку давності і має бути покараний", – додав Мартиновський.

Як повідомлялося, 28 липня 2022 року збройні сили РФ влаштували термобаричний вибух на території виправної установи в Оленівці Донецької області, де утримувалися українські військовополонені. Вибухи пролунали після відбою в проміжок часу між 23:00 28 липня і 01:00 29 липня 2022 року. На той час у бараку утримували 193 військовополонених полку "Азов".

27 лютого 2024 року, за результатами розслідування, так званому начальнику Оленівської виправної колонії і його першому заступнику було повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, порушення законів та звичаїв війни, яке поєднане з умисним вбивством за Ч. 2 Ст. 438 ККУ.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Росіяни попередньо запустили ракети з району Енгельса – Повітряні сили

Росіяни обстріляли 13 громад Сумської області, дві людини загинуло і шість поранені - ОВА

Рязанський НПЗ у РФ зупинив роботу після ударів дронів – ЗМІ

На покровському напрямку за добу знешкоджено 137 окупантів та 27 од. техніки – Генштаб

Єврокомісари запевнили у відданості справедливому миру для України під час спеціальної зустрічі YES у Києві

Міністерка оборони Литви: якщо ми хочемо бути гарантією безпеки для будь-кого, то повинні займати сильну позицію

Зеленський є законно обраним лідером України, а диктатор - Путін, який залишається при владі 25 років, наголосив Волкер

Торговий режим ЄС з Україною після 5 червня може змінитися - віцепрезидент ЄК

Радбез ООН ухвалив резолюцію США "Шлях до миру" в Україні, правка РФ відхилена

Зеленський і Трюдо обговорили оборонну та фінансову підтримку України

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА