УІНП у вересні запитав в Інституту нацпам'яті Польщі список бажаних місць ексгумаційних робіт, але відповіді не отримав, - Дробович
![УІНП у вересні запитав в Інституту нацпам'яті Польщі список бажаних місць ексгумаційних робіт, але відповіді не отримав, - Дробович](https://media.interfax.com.ua/media/thumbs/images/2022/05/II59tliEsJf8.jpg)
Голова Українського інституту національної пам'яті (УІНП) Антон Дробович заявляє, що відомство ще у вересні 2024 року звернулося до Інституту національної пам'яті Польщі з проханням надати список і конкретику щодо бажаних місць пошуково-ексгумаційних робіт, але відповіді поки що не отримало.
"Ми ще у вересні звернулися до Інституту національної пам'яті Польщі з проханням надати нам список і конкретику щодо тих місць, де вони хочуть провести роботи. Поки що відповіді немає", - сказав Дробович у коментарі агентству "Інтерфакс-Україна".
Крім того, голова УІНП поскаржився, що тепер буде важко відрізнити заяви чиновника Інституту національної пам'яті Польщі та кандидата в президенти ("Право і справедливість" підтримає кандидатуру голови Інституту нацпам'яті Польщі Кароля Навроцького на посаду президента країни - ІФ-У).
Як повідомлялося, у вересні президент Польщі Анджей Дуда заявив, що спроби блокувати вступ України до Європейського Союзу грають на руку політиці Володимира Путіна. Про це він заявив, коментуючи заяву міністра оборони Польщі Владислава Косіняка-Камиша про те, що Україна не може вступити до ЄС без розв’язання "волинського питання".
2 жовтня в УІНП заявили, що планують провести пошукові роботи жертв Волинської трагедії у 2025 році. Також в Інституті заявили, що залишаються відкритими до взаємодії з польськими інституціями у сфері пошуку, збереження та догляду за місцями пам'яті українців у Польщі та поляків в Україні, а також поскаржилися, що офіційні міжінституційні механізми вирішення проблемних питань з польською стороною в питаннях відновлення та збереження місць пам'яті вже тривалий час не діють.
Пізніше голова УІНП Антон Дробович зазначив, що вважає, що українським і польським чиновникам треба нарешті перейти до конструктивних дій "у проблемних питаннях ексгумації та похованнях", і запропонував дорожню карту.
Своєю чергою народний депутат фракції "Європейська солідарність", ексголова УІНП (2014-2019) Володимир В'ятрович вважає, що розв'язання історичного питання щодо гідних поховань українців у Польщі та поляків в Україні є в руках польської сторони.
26 листопада глави МЗС України та Польщі Андрій Сибіга і Радослав Сікорський після переговорів у Варшаві погодили спільну заяву, де, зокрема, зазначено, що сторони "рішуче налаштовані вирішити спірні питання спільного минулого".
27 листопада голова Інституту національної пам'яті Польщі Кароль Навроцький заявив, що польська сторона чекає на погодження Україною раніше надісланих запитів на проведення пошуково-ексгумаційних робіт жертв Волинської трагедії і готова розпочати пошук протягом 24 годин.