Інтерфакс-Україна
14:37 13.11.2024

У Покровській громаді залишається 246 дітей, з Курахівської всіх дітей евакуювали - Філашкін

2 хв читати
У Покровській громаді залишається 246 дітей, з Курахівської всіх дітей евакуювали - Філашкін
Фото: https://www.facebook.com/vadym.filashkin/

У прифронтовому місті Покровську Донецької області ще залишається 49 дітей, а з Курахового та інших населених пунктів Курахівської громади всіх неповнолітніх евакуювали, повідомив голова Донецької обласної адміністрації Вадим Філашкін.

"Нині в Покровській громаді залишається 17 тис. людей, 246 дітей. У Покровську 11 тис. людей і 49 дітей. Що стосується Курахового, 1300 людей залишаються в громаді й близько 700-800 людей у самому місті. Усіх дітей вивезли", - розповів Філашкін в ефірі телемарафону в середу.

Він також повідомив, що всіх дітей раніше евакуювали і з населених пунктів, що розташовані нижче від Курахівського водосховища. "Позавчора окупант підірвав греблю Курахівського водосховища, в якому було 55 млн куб. м води. 20 млн куб. м витекли за межі Курахівського водосховища. Підтоплень населених пунктів немає, загрози для населення, що залишилося в тих маленьких селищах, теж немає. Дітей ми всіх вивезли завчасно", - повідомив голова обладміністрації.

Філашкін наголосив, що примусової евакуації з прифронтових громад немає, вона діє лише для сімей з дітьми, але поширюється на всю область. "Але, на жаль, є також випадки, коли батьки об'їзними шляхами заїжджають самі й завозять дітей у небезпечні місця. Також були випадки по Великій Новоселівці, і по Кураховому, і по Торецькій громаді теж. Провели відпрацювання з поліцією, Службою безпеки... щоб до лінії фронту не пускати людей з дітьми", - сказав він.

За словами голови обладміністрації, за добу з Донецької області з лінії фронту евакуювали 214 мирних жителів, зокрема десятьох дітей, а в тих, хто залишився в прифронтових громадах, "бажання виїжджати не було".

На запитання про забезпечення тих, хто залишився, продуктами харчування та гуманітарною допомогою, він відповів, що наразі до Курахового, Торецька, Часового Яру та Великої Новоселівки заїхати "майже неможливо", а мирні мешканці, які залишилися там, "прийняли для себе певне рішення вже завчасно". "Вони зробили запаси їжі, запаси питної води, запаси медикаментів і засобів гігієни. Вони знали, що залишатимуться й зробили певні запаси. Але вони не розуміють: коли приходить ворог, він знищує повністю людський ресурс і забере ті продукти харчування й використовуватиме їх у власних цілях", - сказав Філашкін.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Сили оборони відбили з початку доби 200 ворожих атак - Генштаб

Україна залишається повністю відданою досягненню миру - заява делегацій США та України

Стармер обговорив з Трампом можливості досягнення миру в Україні – ЗМІ

Уряд поставив завдання зменшити кількість відключень енергопостачання для населення - Свириденко

Надання ЄС Україні 90 мільярдів євро на два роки - ключовий результат грудня і важливий результат усього року – Зеленський

Рютте: Деякі країни, якщо буде потрібно, готові взяти участь у військових діях в Україні у випадку повторної агресії РФ - ЗМІ

Росія Путіна не відрізняється від ІДІЛ чи "Хамас" – Сибіга про депортацію цивільних в РФ

Умєров повідомив про зустріч з американською стороною сьогодні

У Румунії відкриють другий за величиною логістичний хаб для допомоги Україні - ЗМІ

Сибіга доручив дипломатам оперативно і принципово реагувати на випадки ганебного ставлення до українців

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА