Інтерфакс-Україна
13:20 13.11.2024

СБУ зібрала докази антиукраїнської діяльності клірика УПЦ (МП) на Житомирщині

1 хв читати
СБУ зібрала докази антиукраїнської діяльності клірика УПЦ (МП) на Житомирщині

Служба безпеки України повідомила про підозру клірику УПЦ (МП) у Житомирській області, який виправдовував війну РФ проти України.

"Служба безпеки зібрала доказову базу щодо антиукраїнської діяльності клірика Овруцько-Коростенської єпархії УПЦ (МП) на Житомирщині", - ідеться в повідомленні СБУ в телеграм-каналі в середу.

За інформацією української спецслужби, після початку повномасштабної війни фігурант нав'язував парафіянам проросійські погляди у своїх проповідях, а також поширював у соцмережах дописи, що виправдовують війну Росії проти України.

"Серед іншого, на сторінках клірика російське вторгнення в нашу державу подавалося як громадянський конфлікт, а воєнні злочини рашистів - виправдовувалися", - наголошується в повідомленні.

Крім того, в СБУ інформують, що фігурант публічно ображав релігійні погляди вірян інших конфесій, а також закликав до підтримки РПЦ.

Як установило розслідування, зловмисник фіксував свої антиукраїнські виступи на камеру, а потім розміщував відео на своїй сторінці в мережі "Фейсбук".

Ініційовані СБУ експертизи підтвердили факти інформаційно-підривної діяльності клірика на користь країни-агресора.

На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки повідомили фігуранту про підозру за чч. 1, 2, 3 ст. 436-2 Кримінального кодексу України (виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії РФ проти України, глорифікація її учасників).

Триває розслідування щодо встановлення всіх обставин злочину.

Комплексні заходи здійснювали працівники СБУ в Житомирській області за процесуального керівництва обласної прокуратури.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Сили безпілотних систем уразили за добу 1234 ворожі цілі

Генштаб зафіксував впродовж доби 167 бойових зіткнень

Окупанти втратили впродовж доби 1240 військовослужбовців - Генштаб

5 грудня: Яке сьогодні свято, все про цей день

В Офісі Президента прокоментували повідомлення ірландських ЗМІ про дрони, які нібито намагалися перешкодити посадці літака Зеленського

Прем'єр-міністр Бельгії назвав три умови використання активів РФ на користь України

59% українців покладають відповідальність за корупційний скандал в енергетиці на уряд та президента – опитування

Заправкам "Лукойлу" за межами Росії продовжили до квітня ліцензію на функціонування без санкцій

Прем'єр-міністр Бельгії і канцлер Німеччини проведуть у п'ятницю термінову зустріч щодо плану використання заморожених російських активів - ЗМІ

Сили оборони відбили з початку доби 154 ворожі атаки - Генштаб

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА