Інтерфакс-Україна
20:39 25.10.2024

Шольц і Моді закликали до встановлення справедливого миру в Україні, відповідно до міжнародного права та Статуту ООН

1 хв читати

Канцлер Німеччини Олаф Шольц і прем'єр-міністр Індії Нарендра Моді закликали до встановлення миру в Україні та нагадали про наслідки російської агресії для глобальної безпеки.

"Лідери висловили своє глибоке занепокоєння війною, що вирує в Україні, включно з її жахливими і трагічними гуманітарними наслідками. Вони підтвердили необхідність всеосяжного, справедливого і міцного миру згідно з міжнародним правом, що відповідає цілям і принципам Статуту ООН, включно з повагою до суверенітету і територіальної цілісності. Вони також наголосили на негативних наслідках війни в Україні для глобальної продовольчої та енергетичної безпеки, особливо для країн, що розвиваються, і найменш розвинених країн", - зазначено у спільній заяві Шольца і Моді за підсумками міжурядових консультацій, оприлюдненій пресслужбою уряду ФРН.

Сторони також розділили думку про те, що застосування або загроза застосування ядерної зброї неприйнятні.

"Вони наголосили на важливості дотримання міжнародного права і відповідно до Статуту ООН підтвердили, що всі держави повинні утримуватися від погрози або застосування сили проти територіальної цілісності і суверенітету або політичної незалежності будь-якої держави", - йдеться в заяві.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Єрмак про зустріч делегацій України та США: чудова робоча зустріч, на якій обговорювалися предметні речі

На покровському напрямку з початку доби знешкоджено 330 окупантів – Генштаб ЗСУ

Росіяни здійснили атаки на Дніпропетровську та Запорізьку область, є пошкодження - влада

Зарівна: понад 1,6 млн українських дітей перебувають під контролем РФ

Станція метро "Вокзальна" працює на вхід і вихід, виявлений предмет не становить загрози – КМДА

Сибіга: Іран намагався уникнути відповідальності за збиття рейсу PS752, але йому завадили

Станцію "Вокзальна" в Києві тимчасово зачинили через виявлену підозрілу коробку

Суд закрив справу про напад на журналістів "Схем" в Укрексімбанку

Сибіга провів зустріч із тайським колегою, поінформував про прагнення України до миру

Зеленський очікує від Умєрова доповіді щодо підготовки до зустрічі з партнерами в Європі

РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА