Ключові члени НАТО зволікають із запрошенням України, бо не хочуть бути втягнутими у війну з РФ - ЗМІ
Німеччина і США входять до числа основних держав, які не поспішають відповідати на заклик президента України Володимира Зеленського негайно надіслати Україні запрошення в НАТО, про це повідомляє Politico з посиланням на неназваних офіційних осіб США і НАТО.
Зазначається, що ключові члени альянсу стурбовані можливістю опинитися втягнутими у війну з Росією. Так, постійний представник США при НАТО в адміністрації президента Джо Байдена Джуліанна Сміт підкреслила: "Альянс на сьогоднішній день не досяг точки, коли він готовий запропонувати членство або запрошення Україні".
Утім, як пише видання, Німеччина і США - не єдині, хто блокує запрошення України до НАТО.
"Угорщина і Словаччина також чинять опір, але їхня позиція виходить з іншої відправної точки. Їхні нинішні популістські лідери займають загалом прокремлівську лінію, а прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан блокує фінансування ЄС для озброєння України та виходить із програми НАТО з відправлення летальної допомоги Києву", - вказується в публікації.
Є й інші країни, які не горять бажанням швидко реагувати на прохання Києва, а воліють залишатися в тіні.
"Такі країни, як Бельгія, Словенія або Іспанія, ховаються за США і Німеччиною. Вони не хочуть", - сказав у коментарі Politico один із представників НАТО. Ще один наголосив, що країни "підтримують це абстрактно, але щойно це наблизиться до втілення", вони почнуть більш публічно противитися цій ідеї. Це ставить їх у протиріччя з такими країнами, як Прибалтика і Польща, які налаштовані більш оптимістично.
Видання нагадує, що позиція адміністрації Байдена давно полягає в тому, що вступ України до НАТО відбудеться після закінчення війни, проте жодних термінів не визначено, щоб не розлютити Путіна.
За словами одного з високопоставлених американських чиновників, хоча Байден допоміг активізувати і розширити НАТО, і хоча США є головним донором військової допомоги Україні, його адміністрація також вважає, що більшість європейських столиць не підтримають запрошення України до Альянсу в короткостроковій перспективі. Будь-яка майбутня пропозиція НАТО також буде пов'язана з необхідними реформами щодо боротьби з корупцією в Україні.