Інтерфакс-Україна
20:15 14.10.2024

ВР пропонують ухвалити зміни до законодавства, що поліпшують регулювання у сфері медіа

2 хв читати
ВР пропонують ухвалити зміни до законодавства, що поліпшують регулювання у сфері медіа

Група народних депутатів із різних фракцій пропонує Верховній Раді внести до законодавства зміни, що поліпшують регулювання у сфері медіа.

Відповідний законопроєкт №12111 про внесення змін до деяких законів про діяльність медіа зареєстровано у Верховній Раді, повідомляє сайт парламенту.

Автори законопроєкту пропонують запровадити, зокрема, до закону "Про медіа" нове положення, згідно з яким рішення про звільнення з посади члена Національної ради з питань телебачення і радіомовлення ухвалює Верховна Рада відкритим голосуванням, більшістю голосів народних депутатів від конституційного складу українського парламенту.

Згідно з пропонованими нововведеннями, Верховна Рада призначає нового члена Національної ради на посаду на підставі результатів конкурсного відбору, але не пізніше ніж через три місяці з дня закінчення п'ятирічного строку повноважень члена Нацради.

"Держава забезпечує юридичну, організаційну, функціональну незалежність Національної ради від системи органів виконавчої влади та будь-яких інших державних органів, а також належні фінансові умови, що дадуть змогу Національній раді ефективно виконувати повноваження", - наголошується в одному з нових положень законопроєкту.

Законопроєкт також передбачає розроблення рекомендацій щодо відповідального використання систем штучного інтелекту у сфері медіа.

Окрім цього, зміни пропонують обов'язкову реєстрацію спеціалізованих друкованих медіа (водночас положення про добровільну реєстрацію інших суб'єктів друкованих медіа залишається чинним - ІФ-У). Зміни також передбачають збільшення терміну подання заяви про реєстрацію медіа з 30 до 60 днів до початку здійснення відповідної діяльності.

Як зазначено в пояснювальній записці до законопроєкту, його ухвалення дасть змогу поліпшити регулювання у сфері медіа та гарантії незалежності медійного регулятора, а також підтримає триваючу медійну реформу.

Серед авторів законопроєкту - Микита Потураєв (фракція "Слуга народу"), Ярослав Юрчишин ("Голос"), Володимир В'ятрович ("Європейська солідарність"), Ірина Констанкевич (депутатська група "За майбутнє").

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Індекси найбільших бірж злетіли вгору після проголошення Трампом паузи - ЗМІ

Шмигаль і Кошта обговорили підготовку до відкриття першого кластеру переговорів про членство України в ЄС

СБУ провела перші допити військовополонених з КНР

З початку доби Сили оборони відбили 111 ворожих атак - Генштаб

Втрати ворога на Покровському напрямку становлять 232 військовослужбовці - Генштаб

Початок розгортання гарантій безпеки можливий в момент припинення вогню – Зеленський

Зеленський: Питання гарантій безпеки – питання не тільки контингенту, я би хотів, щоб долучилися не лише країни НАТО

Контролювати режим припинення вогню можуть американці з тією чи іншою країною Європи, вважає Зеленський

Зеленський розкритикував підхід Бессента до угоди про копалини: В ній має бути паритет, вона має бути вигідною обом сторонам

Україна готова купити в США великий пакет допомоги, розраховує на це навіть як на гарантію безпеки – Зеленський

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА