Лише 11,4% громад в Україні мають соціальне житло - Housing Institute
Лише 167 територіальних громад, або 11,4% із 1469, мають соціальне житло, повідомили у пресслужбі Housing Institute.
Згідно з проведеним Housing Institute дослідженням наявного фонду соціального житла, загалом в Україні налічується 924 одиниці соцжитла, з них тільки 825 придатні для проживання, а 722 вже заселені.
Лідерами за кількістю об'єктів соцжитла є Кременчуцька тергромада (122), Миколаївська (68) та Золочівська (45) міські тергромади.
Наразі в соціальному житлі проживає загалом 2515 осіб, із них 42% - діти-сироти, ВПО - 13,8%, багатодітних родин - 12,6%, одинока мати - 6%, сім'я з дитиною з інвалідністю - 4,7%. Середня площа такого житла - 34 кв.м.
"Із урахуванням того, що житло близько 3,4 млн українців було пошкоджене або зруйноване, і ще близько 4 млн є внутрішньо переміщеними особами, розрив між попитом і доступним соціальним житлом викликає тривогу", - йдеться в релізі.
Зазначається, що Housing Institute продовжує розроблення нової правової бази для соціального житла в межах робочої групи, до якої входять українські та міжнародні експерти в сфері житлової політики, представники громадянського суспільства, державні службовці, місцеві органи влади, міжнародні фінансові інституції та науковці.
"Ми рухаємося вперед із розробкою нового закону про соціальне житло як ключового елемента сучасної державної житлової політики. Ця нова модель враховуватиме як соціальні, так і економічні аспекти, щоб забезпечити довгострокові рішення житлового питання для тих, хто цього потребує. Разом ми прагнемо створити модель житла, яка відповідає потребам українців і підтримує соціальний та економічний розвиток країни", - йдеться в релізі.
Як повідомлялося, Інститут Житла (Housing Institute) розпочав роботу у вересні 2024 року. Його створення ініціювала Норвезька рада у справах біженців в Україні (NRC). Юридично Інститут Житла є її структурою, погоджено перший етап роботи установи до кінця 2025 року.