Словаччина могла б зробити вагомий внесок у реалізацію пункту Формули миру "Екологічна безпека" в частині гуманітарного розмінування – Сибіга
Словаччина могла б зробити вагомий внесок у реалізацію пункту Формули миру президента України Володимира Зеленського "Екологічна безпека", перш за все, в частині гуманітарного розмінування і в межах міжнародної коаліції з розмінування, вважає міністр закордонних справ України Андрій Сибіга.
"Вважаємо, що Словаччина здатна зробити вагомий внесок у реалізацію пункту Формули миру "Екологічна безпека" насамперед у частині гуманітарного розмінування та в межах Міжнародної коаліції з розмінування. Ми вдячні словацькій стороні за всю надану допомогу, зокрема, за розмінування", - сказав Сибіга на спільній пресконференції зі словацьким колегою Юраєм Бланаром у Братиславі. Сибіга відзначив словацькі машини Bozena, які, за словами міністра, "довели свою ефективність". Очільник МЗС наголосив, що Україна прагне розвивати співпрацю в цій сфері.
Крім того, він зазначив, що Україна розраховує на подальшу участь словацьких компаній у спільних оборонно-промислових проєктах в Україні.
"Запрошуємо словацький бізнес приходити і працювати у нас в країні, а також брати активну участь у відновленні України. Ми також запрошуємо Словаччину розглянути можливість патронату з відновлення одного з регіонів України", - сказав міністр.
Також він зазначив, що країни продемонстрували прогрес у виконанні двосторонніх проєктів, закріплених у Дорожній карті спільних дій між Україною та Словаччиною, яку підписали глави урядів 11 квітня цього року в Міхаловці.
Водночас Сибіга зазначив, що в умовах блокування РФ транспортних шляхів виникла гостра потреба в невідкладній реалізації спільних проєктів.
"Назву три ключові: модернізація енергетичного інтерконектора Мукачево-Вельке Капушани, запуск прямого залізничного сполучення Київ-Кошице та модернізація й розширення пропускної спроможності прикордонного пункту пропуску Ужгород-Вишнє Нємецьке", - розповів міністр.
Як наголосив очільник МЗС, на початку жовтня, в Україні відбудеться другий раунд спільних консультацій урядів України та Словаччини, на яких цим проєктам буде приділено особливу увагу.