14:45 17.09.2024

Половина опитаних українців виступають за присутність журналістів на засіданнях ВР - соціологи

2 хв читати
Половина опитаних українців виступають за присутність журналістів на засіданнях ВР - соціологи

Половина опитаних українців (50,5%) вважають, що відкритість роботи парламенту значно підвищується завдяки доступу журналістів на засідання, чи то на балконі, чи то в кулуарах, свідчать результати опитування, проведеного соціологічною службою Центру Разумкова спільно з Фондом "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва.

"Цей фактор випереджає інші шляхи забезпечення прозорості, такі як присутність громадськості на засіданнях комітетів (44,2%) та онлайн-трансляції на телеканалі "Рада" (37,4%)", - ідеться в повідомленні на сайті Руху "Чесно", на замовлення якого й було проведено з 8 до 15 серпня 2024 року опитування.

При цьому наголошується, що оцінка значення доступу журналістів до засідань парламенту варіюється залежно від макрорегіонів. На півдні України 65,4% респондентів вважають цей фактор вирішальним, що є найвищим показником серед регіонів. Водночас на сході цей показник становить 41,3%, що свідчить про певні регіональні відмінності у сприйнятті механізмів прозорості парламенту.

Водночас 44,2% українців вважають, що присутність громадськості та журналістів на засіданнях комітетів впливає на відкритість роботи парламенту. Найбільший відсоток підтримки цієї тези в центральному регіоні - 48,2%, а найменший - на сході України: 39,6%.

При цьому, незважаючи на поширеність думки про необхідність онлайн-трансляцій засідань на телеканалі "Рада" (37,4%), їхня важливість значно поступається фізичній присутності медіа. Однак на півдні України трансляції вважаються важливішими - там цей показник становив 58,4%.

У питанні участі опозиції в ефірах телеканалу "Рада" думки розділилися. Лише 23,9% опитаних звернули увагу на важливість цього чинника, а найбільшого значення йому надають у південних і центральних регіонах (32,9% і 28,7% відповідно).

Одним з аспектів відкритості також є трансляція засідань погоджувальних рад або доступ до них - 28,1% зазначили, що це найбільше впливає на прозорість роботи парламенту.

"Результати опитування показують, що громадськість чітко розуміє значущість різних механізмів прозорості роботи парламенту. Присутність журналістів, доступ до засідань комітетів та онлайн-трансляції залишаються основними інструментами забезпечення відкритості парламенту, але важливість кожного з факторів сприймається по-різному залежно від регіону. Отже, українці вбачають у присутності журналістів основну гарантію прозорості роботи Верховної Ради, надаючи перевагу навіть онлайн-трансляціям. Це відзначає необхідність збереження та розширення доступу медіа до парламенту, особливо за часів суспільних змін і війни", - наголошується в повідомленні, оприлюдненому у вівторок.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

В Донецькій області затвердили примусову евакуацію мешканців Великоновосілківської громади з дітьми

На фронті в середу було понад 150 боєзіткнень, окупанти завдали 70 авіаударів – Генштаб

Окупанти втратили на покровському напрямку понад 400 осіб в середу – Генштаб

Працюють 53% повнолітніх українців, 32% змінили роботу після 2022 року – соцопитування

Україна не розробляє і не має наміру створювати ядерну зброю - МЗС

Трамп поважає гроші американських платників податків і не дозволить РФ знищити Україну, переконаний Дуда

Дуда: Ми не зможе передати Україні МіГ-29, поки НАТО не гарантує Польщі безпеку її повітряного простору

Ворог намагається розширити наступальні дії, зокрема, на куп'янському напрямку - Зеленський

Зеленський: Стратегічна мета - досягти такого рівня співпраці з партнерами, щоб в Україні могли виробляти системи ППО

Україна готова паралельно відкривати два переговорні кластери з ЄС на початку 2025 року

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА