Інтерфакс-Україна
19:02 31.08.2024

Державний парк-пам'ятник "Межигір'я" у новому форматі прийняв уже 35 тис. відвідувачів

2 хв читати
Державний парк-пам'ятник "Межигір'я" у новому форматі прийняв уже 35 тис. відвідувачів

Парк-пам'ятник “Межигір'я” після переходу у державну власність прийняв уже понад 35 тисяч відвідувачів, перерахував до бюджету 7,2 млн грн, повідомив Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець у суботу під час офіційного відкриття першого осіннього сезону парку-пам'ятника "Межигір'я".

«За перші 44 дні своєї діяльності (передача парку завершилася 15 липня – ІФ-У) понад 35 тис людей відвідали державний парк, з них понад 1,5 тисячі – учасники бойових дій. До речі, вже є відповідні доручення, щоб з наступного року тут уже запрацював реабілітаційний центр для захисників України. Також 750 сімей вже скористалися окремими пільговими пропозиціями для багатодітних сімей та дітей-сиріт. За цей час парк-пам'ятник направив до бюджету 7,2 млн. гривень. Вперше доходи від діяльності парку працюють на економіку держави, зокрема, спрямовуються на підтримку ЗСУ», - наголосив Стрілець.

Він додав, що парк-пам'ятник створив 134 робочі місця, у тому числі для людей, які багато років займалися Межигір'ям на волонтерських засадах.

«Наступний крок – робота парку всі 365 днів року. Сьогодні Межигір'я відкриває осінній сезон розважальною програмою для дітей та дорослих, а також парковим забігом "Межигір'я-спорт: Перемагаючи себе". Наразі триває розробка рекреаційних програм, що охоплюють усі сезони”, - повідомив він.

Він додав, що “Межигір'я” є прикладом зміни підходів до менеджменту природо-заповідного фонду (ПЗФ).

“Ми розуміємо, що Україна майбутнього неможлива без реформованої, відновленої та розвиненої мережі природоохоронних територій. Тому змінюється філософія управління природо-заповідного фонду. Усі парки можуть бути самодостатніми, самоокупними. І сьогодні вже видно результати змін у менеджменті: за перше півріччя 2024 року прибутки ПЗФ зросли ще на 15%. Це дозволяє нам розвивати галузь навіть під час війни та досягати нашої європейської мети: 30% території України – природно-заповідний фонд”, - наголосив Стрілець.

Він додав, що в актуальних завданнях відновлення заповідних установ, які зруйновані та постраждали від бойових дій, а також створення 10 зразкових національних парків. “Наступне – це створення мережі із 17 реабілітаційних центрів для тварин.

Шість таких центрів вже працюють у наших національних парках. Ще два готові до відкриття у Національному природному парку «Синевир».

Як повідомлялося, 15 липня було завершено процес передачі в управління державному парку-пам'ятнику "Межигір'я" заарештованих активів, які є невід'ємною складовою колишньої резиденції та паркового комплексу на території.

Законні умови для передачі в управління державній установі "Парк – пам'ятник садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення "Межигір'я" активів забезпечено Кабінетом Міністрів України, який своїм розпорядженням №321-р КМУ підтримав пропозицію АРМА та Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Єрмак обговорив з радником президента Гани посилення двосторонньої співпраці

Каллас: Необхідно тиснути на Росію, щоб вона дійсно захотіла миру

Єрмак та радник президента ДРК обговорили безпекові питання та розвиток торговельно-економічної співпраці

Єврокомісар Кос: Думаю, що ми зможемо до кінця 2025 р. відкрити всі переговорні Кластери

Головний склад готової продукції Sigma Mobile знищено внаслідок ракетного удару

ЄС надасть Україні ще EUR2,1 млрд доходів від заморожених активів Росії

Україна очікує продовження угоди з ЄС про вантажні перевезення автотранспортом до кінця 2025 р. - Шмигаль

Україна виконала 81% своїх зобовʼязань за Угодою про асоціацію з ЄС - Шмигаль

Шмигаль після Ради асоціації: Підтвердили спільну відданість євроінтеграції, глибшій інтеграції до Єдиного ринку та безпекового простору ЄС

Міністри оборони Франції та Великої Британії проведуть у четвер засідання Коаліції охочих

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА