Державний парк-пам'ятник "Межигір'я" у новому форматі прийняв уже 35 тис. відвідувачів
Парк-пам'ятник “Межигір'я” після переходу у державну власність прийняв уже понад 35 тисяч відвідувачів, перерахував до бюджету 7,2 млн грн, повідомив Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець у суботу під час офіційного відкриття першого осіннього сезону парку-пам'ятника "Межигір'я".
«За перші 44 дні своєї діяльності (передача парку завершилася 15 липня – ІФ-У) понад 35 тис людей відвідали державний парк, з них понад 1,5 тисячі – учасники бойових дій. До речі, вже є відповідні доручення, щоб з наступного року тут уже запрацював реабілітаційний центр для захисників України. Також 750 сімей вже скористалися окремими пільговими пропозиціями для багатодітних сімей та дітей-сиріт. За цей час парк-пам'ятник направив до бюджету 7,2 млн. гривень. Вперше доходи від діяльності парку працюють на економіку держави, зокрема, спрямовуються на підтримку ЗСУ», - наголосив Стрілець.
Він додав, що парк-пам'ятник створив 134 робочі місця, у тому числі для людей, які багато років займалися Межигір'ям на волонтерських засадах.
«Наступний крок – робота парку всі 365 днів року. Сьогодні Межигір'я відкриває осінній сезон розважальною програмою для дітей та дорослих, а також парковим забігом "Межигір'я-спорт: Перемагаючи себе". Наразі триває розробка рекреаційних програм, що охоплюють усі сезони”, - повідомив він.
Він додав, що “Межигір'я” є прикладом зміни підходів до менеджменту природо-заповідного фонду (ПЗФ).
“Ми розуміємо, що Україна майбутнього неможлива без реформованої, відновленої та розвиненої мережі природоохоронних територій. Тому змінюється філософія управління природо-заповідного фонду. Усі парки можуть бути самодостатніми, самоокупними. І сьогодні вже видно результати змін у менеджменті: за перше півріччя 2024 року прибутки ПЗФ зросли ще на 15%. Це дозволяє нам розвивати галузь навіть під час війни та досягати нашої європейської мети: 30% території України – природно-заповідний фонд”, - наголосив Стрілець.
Він додав, що в актуальних завданнях відновлення заповідних установ, які зруйновані та постраждали від бойових дій, а також створення 10 зразкових національних парків. “Наступне – це створення мережі із 17 реабілітаційних центрів для тварин.
Шість таких центрів вже працюють у наших національних парках. Ще два готові до відкриття у Національному природному парку «Синевир».
Як повідомлялося, 15 липня було завершено процес передачі в управління державному парку-пам'ятнику "Межигір'я" заарештованих активів, які є невід'ємною складовою колишньої резиденції та паркового комплексу на території.
Законні умови для передачі в управління державній установі "Парк – пам'ятник садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення "Межигір'я" активів забезпечено Кабінетом Міністрів України, який своїм розпорядженням №321-р КМУ підтримав пропозицію АРМА та Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України.