Інтерфакс-Україна
15:40 29.08.2024

Чотири фільми візьмуть участь у нацвідборі на висунення на премію "Оскар" від України

1 хв читати
Чотири фільми візьмуть участь у нацвідборі на висунення на премію "Оскар" від України

Український оскарівський комітет оголосив учасників національного відбору на висування на 97-ту премію "Оскар" Американської академії кінематографічних мистецтв і наук у категорії "Найкращий міжнародний повнометражний фільм" від України.

"Український оскарівський комітет завершив приймання заявок для участі фільмів у відборі на премію "Оскар" Американської академії кінематографічних мистецтв та наук у категорії "Найкращий міжнародний повнометражний фільм" від України. Цього року в національному відборі участь братимуть чотири фільми", - ідеться в повідомленні Української кіноакадемії.

До переліку увійшли фільми: "Будинок "Слово". Нескінченний роман", режисер Тарас Томенко; "Ля Палісіада", Філіп Сотниченко; "Ми були рекрутами", Любомир Левицький; "Мирні люди", Оксана Карпович.

Зазначається, що Український оскарівський комітет перевірить фільми на відповідність вимогам Американської академії та проведе 9 вересня засідання щодо визначення кандидата від України.

Як повідомлялося, стрічка "20 днів у Маріуполі" Мстислава Чернова перемогла в номінації "Найкращий повнометражний документальний фільм" 96-ї премії "Оскар" Американської академії кінематографічних мистецтв.

У 2019 році від України на премію "Оскар" було висунуто фільм Нарімана Алієва "Додому" ("Evge"), 2020-го - "Атлантида" Валентина Васяновича ("Atlantis"), 2021-го - "Погані дороги" Наталії Ворожбит, 2022 року - "Клондайк" Марини Ер Горбач.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Зеленський: Заяви РФ щодо продовження війни у 2026 р. потребують сміливості наших партнерів

Графіки відключення електроенергії діятимуть у четвер майже по всій Україні

Орбан заявив, що Єврокомісія зняла питання щодо використання російських заморожених активів з порядку денного Ради ЄС

Зеленський та Павел обговорили ситуацію на фронті та продовження чеської ініціативи

"Слуга народу" обрала новим лідером партії першого віцеспікера парламенту Корнієнка - Арахамія

Рішення саміту ЄС матимуть наслідки як для України, так і для самого Союзу

В Запорізькому районі росіяни атакували дроном цивільне авто, двоє поранених

До українських вишів з окупованого Криму вступає майже на 90% менше дітей, ніж до вторгнення, - представниця президента в АРК

Аварійно-рятувальні роботи в Запоріжжі завершено: 30 постраждалих, зокрема 5 дітей – МВС

УЧХ допомагає постраждалим після авіаудару РФ по Запоріжжю

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА