Інтерфакс-Україна
03:07 23.08.2024

Другий за величиною алмаз, який будь-коли витягували з шахти, виявлено в Ботсвані

1 хв читати
Другий за величиною алмаз, який будь-коли витягували з шахти, виявлено в Ботсвані
Фото: Lucara

Ботсвана заявляє, що на одній з її шахт було виявлено один із найбільших алмазів в історії, його буде виставлено на загальний огляд у четвер. Уряд Ботсвани вважає, що камінь вагою 2 492 карати є найбільшим з виявлених у країні і другим за величиною з коли-небудь знайдених у шахтах, повідомляє CBS.

Канадська гірничодобувна компанія Lucara Diamond Corp. повідомила в середу, що вона видобула «винятковий» алмаз на своїй шахті Карове (Karowe) в західній Ботсвані. Lucara заявила, що це «високоякісний» камінь, який був знайдений неушкодженим, він був виявлений за допомогою рентгенівської технології.

За вагою це буде найбільший алмаз, знайдений за останні 100 років, і другий за величиною алмаз, коли-небудь викопаний із шахти після алмазу «Куллінан», виявленого в Південній Африці в 1905 році. «Куллінан» важив 3 106 каратів і був огранований у дев'ять дорогоцінних каменів, деякі з яких входять до складу Британських коронних коштовностей.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Ворог за добу втратив 174 особи на покровському напрямку - Генштаб

Активність БПЛА ускладнює відновлення залізничної інфраструктури поблизу Коростеня - "Укрзалізниця"

"Довженко-Центр" отримає додаткове фінансування у 2025р

Навроцький на зустрічі з українською делегацією не використовував слів про "бандерівців" і "український націоналізм" - голова УІНП Алфьоров

"Громадське" вважає заяву СБУ щодо очільника СБУ в Одеській області спробою дискредитації журналістського розслідування

Зеленський попросив депутатів і уряд підготувати пропозиції по визначенню нових підходів до святкових днів

Зеленський очікує завтра зранку доповідь від Умєрова та Гнатова щодо підготовлених документів з представниками Трампа

Мінрозвитку планує на 2026р угоду про міжнародні автоперевезення з Албанією та початок перевезень з Марокко

СБУ: Російські спецслужби намагалися влаштувати провокацію проти очільника Служби безпеки в Одеській області

"Укренерго" у вівторок застосовуватиме обмеження електроенергії в більшості регіонів України

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА