Опитування: 40% українців вважають, що події в Україні розвиваються у правильному напрямі, 37% - у неправильному
Частка українців, які позитивно оцінюють розвиток подій у країні, знизилася у 2024 році до 40%, тоді як роком раніше цей показник становив 49%.
Про це свідчать дані загальнонаціонального опитування, проведеного Фондом "Демократичні ініціативи" ім. Ілька Кучеріва спільно з соціологічною службою Центру Разумкова з 8 до 15 серпня 2024 року.
"Позитивних оцінок напряму, в якому загалом розвиваються події в Україні, за останній рік поменшало: наразі 40% українців вважають, що події розвиваються у правильному напрямі (було 49% у 2023 р.), тоді як 37% вважають цей напрям неправильним", - ідеться в пресрелізі за підсумками дослідження, розміщеному на сайті Фонду "Демократичні ініціативи" в четвер.
Зазначається, що чоловіки дещо частіше за жінок оцінюють напрям розвитку як правильний, а ось серед жінок більш виражена невизначеність.
У регіональному розрізі, найоптимістичніше ставляться до подій, що відбуваються в Україні, жителі центру - 42% опитаних вважають, що події розвиваються в правильному напрямі, найменш оптимістичні жителі півдня країни. Там 36% опитаних поділяють цю точку зору.
Опитування методом face-to-face проводили у Вінницькій, Волинській, Дніпропетровській, Житомирській, Закарпатській, Запорізькій, Івано-Франківській, Київській, Кіровоградській, Львівській, Миколаївській, Одеській, Полтавській, Рівненській, Сумській, Тернопільській, Харківській, Херсонській, Хмельницькій, Черкаській, Чернігівській, Чернівецькій областях та місті Києві (у Запорізькій, Миколаївській, Харківській та Херсонській областях - тільки на тих територіях, що контролюються урядом України і на яких не ведуться бойові дії).
Опитування проводили за стратифікованою багатоступеневою вибіркою із застосуванням випадкового добору на перших етапах формування вибірки та квотного методу добору респондентів на заключному етапі. Структура вибіркової сукупності відтворює демографічну структуру дорослого населення територій, на яких проводили опитування, станом на початок 2022 року (за віком, статтю, типом поселення).
Опитано 2017 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.