00:40 22.08.2024

Співзасновник групи «Приват» Мартинов має намір судитися за повернення до операційного управління активами - ЗМІ

4 хв читати
Співзасновник групи «Приват» Мартинов має намір судитися за повернення до операційного управління активами - ЗМІ

Співзасновник фінансово-промислової групи «Приват» Олексій Мартинов має намір судитися з партнерами Геннадієм Боголюбовим та Ігорем Коломойським за повернення до операційного управління активами, зокрема, феросплавним бізнесом.

«Заява Геннадія Боголюбова про те, що я не є партнером у групі «Приват», стала новиною не тільки для мене, а й для багатьох в Україні. 99% людей, які працюють у структурі, включно з бухгалтерами та керівниками підприємств, прекрасно знають, що я був одним із керівників і є співвласником усіх цих бізнесів. Тому зараз я готую документи для судового процесу, буду відстоювати свої права законним шляхом», - повідомив Мартинов в інтерв'ю виданню “Фокус”.

Він зазначив, що з 2008 року є пасивним акціонером, передавши бізнес у довірче управління.

За словами Мартинова, у січні 2024 року він зустрівся з Боголюбовим у Києві та висловив стурбованість ситуацією в усіх без винятку бізнес-структурах.

«Він (Боголюбов - ІФ-У) повністю підтвердив мої побоювання, і ми ухвалили рішення, що з лютого я приїду до Дніпра, до нашого офісу, і разом із ним займемося впорядкуванням основних напрямів. У підсумку за день до зустрічі Геннадій її скасував, посилаючись на зайнятість і особисті питання», - сказав співзасновник групи і додав, що очевидним стало завдання повернутися в операційне управління в умовах кризи.

Мартинов підкреслив, що з 2008 року, за спільною домовленістю з партнерами, вийшов з управління феросплавним напрямком, але залишився рівноправним засновником. Він уточнив, що після повернення цього року до роботи в офісі в Дніпрі протягом півтора місяця Боголюбов так і не знайшов часу для зустрічі.

«Крім того, зі сторонніх джерел я отримав інформацію про його рішення продати частину активів без узгодження зі мною. Після цих подій мною було ухвалено рішення вийти з партнерства, про що я повідомив Геннадія 22 травня 2024 року, на що він відповів: «Я б теж із задоволенням. Вже й виходити нізвідки». А вже 20 червня 2024 року отримав від нього повідомлення, що він не знає, про яке партнерство йдеться», - сказав Мартинов.

Він охарактеризував ситуацію в групі як негативну: «група в мінусі, феросплавні заводи в мінусі». За словами співзасновника, що з 2007 року до 2022 року виробництво феросплавів знизилося в 7 разів - з 1,723 млн тонн до 231 тис. тонн.

«Про прибуток і говорити годі й казати, бо за таких обсягів завантаження це очевидні збитки. «Риба гниє без голови« - на місці немає жодного засновника, жодного реального власника, який розуміється на ситуації та розуміє, що потрібно робити», - підкреслив Мартинов.

Він додав, що з початком війни ситуація тільки погіршилася: через обстріли зупинялося виробництво, крім того, вплинули обмеження електроенергії, що торкнулися феросплавних заводів, - і в Нікополі, і в Запоріжжі.

Відповідаючи на запитання про місце судових розглядів, бізнесмен пояснив, що на сьогодні він ще не визначився з юрисдикцією, але це відбуватиметься в країні, де позови розглядають по суті, а не за формою.

«І я впевнений, що суддям у будь-якій європейській країні буде очевидно, що я ніколи не дарував, не віддавав і не продавав свою частку в нашому спільному бізнесі двом іншим партнерам», - підкреслив Мартинов.

Фінансово-промислова група «Приват» раніше об'єднувала десятки підприємств по всій країні, що працюють у сферах банківської діяльності, феросплавів, нафтопродуктів, добрив і агробізнесу.

Коломойський уже майже рік перебуває в ізоляторі СБУ, це відомство спільно з Офісом генпрокурора і Бюро економічної безпеки звинувачують його в незаконних діях із банківськими документами під час фактичного невнесення 5,8 млрд грн до каси ПриватБанку, а також заволодінні понад 5,3 млрд грн, які надалі було легалізовано. Також детективи БЕБ заявляють, що довели факт організації заволодіння Коломойським понад 3,3 млрд грн «Укрнафти» та учасників договорів про спільну інвестиційну діяльність і подальшої легалізації отриманих незаконним шляхом понад 4 млрд грн.

Боголюбов наприкінці червня цього року виїхав з України. Офіс генпрокурора згодом заочно повідомив йому про підозру в незаконному заволодінні паспортом іншої особи та незаконному перетині кордону за сприяння прикордонника. Водночас у пресслужбі Боголюбова стверджують, що бізнесмен виїхав із країни як громадянин України з дотриманням усіх норм і законів.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА