Інтерфакс-Україна
19:33 13.08.2024

Половина українців за кримінальну відповідальність за будь-яку співпрацю з окупаційними адміністраціями - соцопитування

2 хв читати
Половина українців за кримінальну відповідальність за будь-яку співпрацю з окупаційними адміністраціями - соцопитування

Майже половина українців (46%) вважають, що кримінальна відповідальність має бути за будь-яку співпрацю з окупаційними адміністраціями, 52% - лише за співпрацю, яка призвела до тяжких наслідків і злочинів.

Як свідчать результати дослідження "Правосуддя в контексті російської збройної агресії", проведеного Соціологічною групою "Рейтинг" 5-12 липня, частка тих, хто вважає необхідною кримінальну відповідальність за будь-яку співпрацю, зменшилася на 6% порівняно з опитуванням 2023 року.

Частіше опитані зараховують до колабораційної діяльності перебування на керівних посадах в органах окупаційної влади (48%), участь в організації незаконних виборів і референдумів (46%), військову службу в лавах окупаційних збройних сил (44%). Кожен третій опитаний зараховує до колабораційної діяльності службу в правоохоронних, судових органах і перебування на будь-яких посадах в органах окупаційного місцевого самоврядування.

60% респондентів вважають, що ступінь і некримінальні форми покарання за колабораційну діяльність має визначати суд. Близько чверті вважають, що такі рішення мають ухвалювати місцеві органи влади; жителі громади напряму, ще близько 20% - постраждалі та їхні родичі. Активна участь громади актуальна для старших респондентів, роль судів і місцевої влади - для молоді.

На думку близько 40% респондентів, амністію можна надавати в разі виконання суспільно корисних робіт із відбудови країни та за злочини, що не призвели до загибелі людей. Надання важливих і правдивих свідчень, сплата компенсації постраждалим можуть бути підставою для амністії на думку близько чверті опитаних. Добровільне зізнання в конкретному злочині може бути такою умовою відповідно до думки 18% опитаних. 14% опитаних вважають амністію для осіб, винних у скоєнні воєнних злочинів під час війни, неможливою за будь-яких умов.

Під час дослідження було опитано 2 тис. респондентів старше 18 років на всіх підконтрольних територіях України методом CATI (телефонне інтерв'ю з використанням комп'ютера). Результати зважені з використанням актуальних даних Державної служби статистики України. Вибірка репрезентативна за віком, статтю та типом поселення. Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95: не більше ніж 2,2%.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Усі школи Запорізької області підʼєднуються до "Мрії"

Українська парламентська делегація працює у США

Міністр оборони США візьме участь у зустрічі "Рамштайну" у форматі відеодзвінка

Петиція до Кабміну про збереження шкільної мережі набрала 25 тис. голосів

Міноборони роз'яснило, як відбувається безоплатне правове забезпечення військовополонених та звільнених із полону

США і Росія обмінялися двома ув'язненими, американка Кареліна вже летить до США

ДБР викрило керівників "Укрпрофтуру" та Федерації профспілок на схемі привласнення держмайна

Кількість постраждалих від ворожої атаки на Київ зросла до чотирьох людей

Весняна температура в межах 13-17°С очікується в Україні з 15 квітня

Технічні консультації України та США по угоді щодо мінералів розпочнуться 11 квітня у Вашингтоні – віцепрем’єр Стефанішина

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА