19:33 13.08.2024

Половина українців за кримінальну відповідальність за будь-яку співпрацю з окупаційними адміністраціями - соцопитування

2 хв читати
Половина українців за кримінальну відповідальність за будь-яку співпрацю з окупаційними адміністраціями - соцопитування

Майже половина українців (46%) вважають, що кримінальна відповідальність має бути за будь-яку співпрацю з окупаційними адміністраціями, 52% - лише за співпрацю, яка призвела до тяжких наслідків і злочинів.

Як свідчать результати дослідження "Правосуддя в контексті російської збройної агресії", проведеного Соціологічною групою "Рейтинг" 5-12 липня, частка тих, хто вважає необхідною кримінальну відповідальність за будь-яку співпрацю, зменшилася на 6% порівняно з опитуванням 2023 року.

Частіше опитані зараховують до колабораційної діяльності перебування на керівних посадах в органах окупаційної влади (48%), участь в організації незаконних виборів і референдумів (46%), військову службу в лавах окупаційних збройних сил (44%). Кожен третій опитаний зараховує до колабораційної діяльності службу в правоохоронних, судових органах і перебування на будь-яких посадах в органах окупаційного місцевого самоврядування.

60% респондентів вважають, що ступінь і некримінальні форми покарання за колабораційну діяльність має визначати суд. Близько чверті вважають, що такі рішення мають ухвалювати місцеві органи влади; жителі громади напряму, ще близько 20% - постраждалі та їхні родичі. Активна участь громади актуальна для старших респондентів, роль судів і місцевої влади - для молоді.

На думку близько 40% респондентів, амністію можна надавати в разі виконання суспільно корисних робіт із відбудови країни та за злочини, що не призвели до загибелі людей. Надання важливих і правдивих свідчень, сплата компенсації постраждалим можуть бути підставою для амністії на думку близько чверті опитаних. Добровільне зізнання в конкретному злочині може бути такою умовою відповідно до думки 18% опитаних. 14% опитаних вважають амністію для осіб, винних у скоєнні воєнних злочинів під час війни, неможливою за будь-яких умов.

Під час дослідження було опитано 2 тис. респондентів старше 18 років на всіх підконтрольних територіях України методом CATI (телефонне інтерв'ю з використанням комп'ютера). Результати зважені з використанням актуальних даних Державної служби статистики України. Вибірка репрезентативна за віком, статтю та типом поселення. Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95: не більше ніж 2,2%.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА